E-Nabiz

Piyeloseptyl Antibiyotik mi

24.01.2023
Piyeloseptyl Antibiyotik mi

Urin yolu enfeksiyonları, idrar yolu içinde bakterilerin büyümesi sonucu oluşan enfeksiyonlardır. En sık görülen türleri, idrar yolu enfeksiyonları (UTI) ve piyelonefrit (böbreklerde oluşan enfeksiyon) olmaktadır. UTI, özellikle kadınlarda daha yaygındır ve sıklıkla idrar yolu ağrısı, sıklık ve acılı idrara neden olabilir. Piyelonefrit ise daha ciddi bir durumdur ve ateş, kusma, bulantı, karın ağrısı gibi belirtileri içerebilir.

Piyeloseptyl, bir urin yolu enfeksiyonlarının iyileştirilmesinde etkili olan bir ilaçtır. İlacın içinde antibiyotik olan nitrofurantoin bulunur. Piyeloseptyl, özellikle idrar yolu enfeksiyonlarının belirtilerini hafifletmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılır. Peki, piyeloseptyl ntibiyotik mi?

Piyeloseptyl, nitrofurantoin adlı antibiyotik içermektedir. Nitrofurantoin, idrar yolu enfeksiyonlarının neden olduğu bakterileri öldürür ve enfeksiyonun belirtilerini hafifletir. İlac eczanelerde reçete ile satılmaktadır. Bü yüzden ilacı doktor yazmaz ise eczaneden para verip satın alamazsınız. Zaten antibiyotiklerin reçetesiz satılması ülkemizde yasaklanmıştır. Bundan dolayı ilacı mutlaka doktor yazmalıdır. Piyeloseptyl eczane fiyatı şu an 47.92 TL’dir.

Piyeloseptyl Kullananlar

Piyeloseptyl, özellikle idrar yolunda oluşan enfeksiyonların belirtilerini azaltmak için kullanılır. Ancak, enfeksiyonun neden olduğu bakterileri tamamen öldürmeyecektir. Bu nedenle, Piyeloseptyl kullananlar ilacı kullanırken birkaç noktaya dikkat etmelidir. Öncelikle Piyeloseptly bazen tek başına etki etmeyebilir. Bu yüzden doktor tarafından verilen diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir. Bunun yanında Piyeloseptyl tedavisi sırasında idrar yollarının temiz tutulması ve iyi bir hijyen kurallarına uymak önemlidir.

Diğer yazım: Katarin antibiyotik mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.