E-Nabiz

MHRS randevu iptal etme cezası

24.02.2022
MHRS randevu iptal etme cezası

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) hastaneye veya sağlık ocağına gitmeden önce randevu almamızı sağlayan bir sistemdir. Sistem üzerinden hangi hastaneye ve hangi birime gideceğimizi seçerek randevu alabiliriz. Fakat bazen aldığımız randevuları iptal etmemiz gerekebilir. O gün farklı bir işimiz çıkabilir. Bu durumda da aklımıza MHRS’den randevumu iptal edersem cezası olur mu? Sorusu gelmektedir.

MHRS Randevu İptal Etme Cezası

MHRS’den aldığınız randevuyu iptal etmemenin hiçbir cezası yoktur. Farklı bir sorun veya sıkıntı çıktığı ve randevunuza gidemeyeceğiniz durumda hiçbir ceza olmadan randevunuzu iptal edebilirsiniz. Hatta burada randevunuzu iptal etmeniz önemlidir. Randevunuzu iptal etmediğiniz halde randevuya gitmezseniz bu durumda bazı yaptırımlar uygulanmaktadır. Yani randevunuza gitmeyecekseniz kesinlikle randevuyu iptal etmeniz gerekmektedir.

MHRS Randevusu Nasıl İptal Edilebilir

MHRS randevunuzu iptal etmek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra;

  • MHRS’nin ana sayfasında bulunan “Randevularım” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
  • Randevularım sekmesine tıkladıktan sonra aldığınız randevular görüntülenecektir. Buradan iptal etmek istediğiniz randevunun üstüne bir kez tıklamanız gerekmektedir.
  • Daha sonrasında açılan pencere de yer alan “İptal Et” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra randevunuz iptal edilmiş olacaktır. Farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bunun yanında aldığınız randevuyu iptal etmek için ALO 182 hattını da kullanabilirsiniz. 182’yi arayarak da aldığınız randevu için iptal talebi oluşturabilir ve randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.