E-Nabiz

Urocare Reçetesiz Satılır mı

08.12.2022
Urocare Reçetesiz Satılır mı

Urocare özellikle idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç antibiyotik özelliğindedir. Urocare ülkemizde satışta olan bir ilaç. 3 gramlık şase formunda satışı bulunan bu ilacın idrar yolu ameliyatlarından sonra ortaya çıkabilecek olan enfeksiyonların engellenmesinde de tercih edildiği bilinmekte. Peki Urocare reçetesiz satılır mı? Urocare reçetesiz de satılabilen bir ilaçtır. Peki Urocare eczaneden alınır mı konusunu merak ediyorsanız da eczanelerden kolay bir şekilde temin edebileceksiniz.

Urocare Reçetesiz Alınır mı

Urocare 12 yaşından küçük kişilerde kullanılmaması gereken bir antibiyotik özelliğinde. İlaca alerjisi olan kişilerde farklı yan etkilere de sebebiyet vermektedir. Hamile kişilerin kullanması için de doktora başvurmakta fayda bulunacaktır. Urocare reçetesiz alınır mı konusuna baktığımızda da bu ilacın reçetesiz bir şekilde satışa sunulduğu biliniyor. Fakat ilacın yine de doktor kontrolünde kullanılması gerekmekte. İlacın yan etkileri arasında bulantı, kusma, baş dönmesi bulunmakta. Daha farklı bir durumla karşılaşılırsa da en yakın sağlık kuruluşuna gitmek faysa sağlayacaktır.

Tiokonazol reçetesiz satılır mı

Urocare reçeteli mi merak edilen sorulardan birisidir. Güncel fiyatıyla 31.78 TL olan bu ilaç eczanelerden alınabilecektir. Mesanede kalması gereken bir ilaç olduğu için, gece idrara çıktıktan sonra kullanılması daha çok fayda sağlayacaktır. Yine ilacın kolay bir yayılım göstermesi için de sırtüstü yatmak gerekmekte. Bu sayede ilaç daha rahat bir şekilde vücuda yayılım gösterebilecektir. Vücutta 10 ila 12 saat arasında kalması yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.