E-Nabiz

E-devlet mhrs tahlil sonuçları

24.02.2022
E-devlet mhrs tahlil sonuçları

İnsanlar yaptırdıkları tahlil sonuçlarını görmek istemektedir. Her ne kadar doktoru çıkan sonuçlar hakkında bilgi verecek olsa da kendileri de sonuçlarına bakmak istemektedir. Bu durumda da e-devlet MHRS tahlil sonuçları olarak defalarca arama yapmaktadır. Fakat sonuçlar e-nabız uygulaması üzerinden görüntülenebilmektedir.

E-devlet mhrs tahlil sonuçları

Tahlil sonuçlarınızı görmek için;

  1. -İlk olarak E-devlete giriş yapmanız gerekmektedir.
  2. Daha sonrasında açılan sayfada bulunan arama kısmından “e-nabız” ifadesi aratılmalıdır.
  3. Çıkan sonuçlardan e-nabız seçilmeli ve e-nabızın internet sitesine gidilmelidir.
  4. E-nabızın sol tarafında yer alan menüden “tahlillerim” seçilmelidir.
  5. Tahlillerim sayfasında bulunan sekmelerden “tahlil sonuçları” tercih edilmelidir.
  6. Sayfada otomatik olarak yaptırdığınız tahliller çıkacaktır. Çıkan sonuçları ayrıntılı olarak görmek için sayfanın üstünde bulunan “tüm sonuçları göster” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Sonrasında yaptırdığınız testleri kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Kendiniz de test sonuçlarınıza ayrıntılı olarak bakabilirsiniz. Sonuçlara bakıp kendi kendinize tanı koymamanız gerekmektedir. Mutlaka sonuçlar çıktıktan sonra ben baktım bir şey yok diye düşünmeden doktorunuza tekrar gidiniz.

Yine aynı yerde bulunan normal sonuçları göster ve normal dışı sonuçları göster butonlarını da kullanabilirsiniz. Normal sonuçları göster butonu yaptırdığınız tahlillerden olması gerekenleri, normal dışı sonuçları göster butonu ise olması gerekenden yüksek veya düşük olan sonuçları size sunacaktır. Sistemden yaptırdığınız testleri PDF olarak indirmeniz de mümkündür. Bu butonların yanında bulunan PDF seçenekleri ile indirebilirsiniz. İndireceğiniz PDF’leri Türkçe, İngilizce veya Almanca olarak alabilirsiniz. E-nabız size tahlilleriniz farklı dillerde alma seçeneği de sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.