E-Nabiz

Mhrs kan tahlil sonuçları

21.03.2022
Mhrs kan tahlil sonuçları

Mhrs kan tahlil sonuçları, MHRS’den kan tahlili randevusu nasıl alınır, sağlık ocağı kan tahlili sonucu, t.c. kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme ve e-devlet mhrs tahlil sonuçları gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) hastane veya sağlık ocağından randevu almanızı sağlayan bir sistemdir. Fakat insanlar MHRS kan tahlil sonuçları görüntüleme aramasını sıklıkla yapmaktadır. Yaptırdığınız kan tahlillerinin sonucunu MHRS üzerinden görüntüleyemezsiniz. Kan tahlillerinizin sonucunu E-nabız üzerinden görüntüleyebilirsiniz. MHRS sisteminden ise sadece randevu alınabilmektedir. Hastaneye veya sağlık ocağına gitmeden önce randevu almanız gerekmektedir. Bu randevu Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden alınabilmektedir. Hastanede veya sağlık ocağında yaptırdığınız testlerin sonucuna da E-nabız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Mhrs kan tahlil sonuçları

E-nabız üzerinden yaptırdığınız kan tahlili sonuçlarına ulaşabilirsiniz. E-nabız üzerinden kan tahlil sonuçlarınıza ulaşmak için;

  • İlk olarak e-nabız sistemine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • E-nabıza T.C Kimlik numaranız ve şifreniz ile veya E-devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz.
  • Giriş yaptıktan sonra E-nabız sisteminin sol tarafında bulunan menüden “Tahlillerim” kısmına girmeniz gerekmektedir.
  • Tahlillerim kısmında Covid-19 test sonucu ve tahlil sonuçları olmak üzere iki seçenek vardır. Buradan “tahlil sonuçları” sekmesini seçmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonrasında test yaptırdığınız yılı seçip “Ara” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Eğer testi yeni yaptırdıysanız herhangi bir tarih seçmeden direk “Ara” butonuna basabilirsiniz.
  • Sonrasında yaptırdığınız test sonuçları çıkacaktır.

Çıkan sonuçlardan Kan sayımı (Hemogram), B12, Albümin ve kan tahlili sonucunda çıkan diğer tüm sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Kan sonuçlarınıza baktıktan sonra mutlaka bir doktora görünmeli ve onlara da göstermelisiniz. Sonuçları kendiniz yorumlamaya çalışmamalısınız. Aksi halde sağlığınız tehlikeye düşebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.