E-Nabiz

MHRS internet bağlantısı yok hatası

16.02.2022
MHRS internet bağlantısı yok hatası

MHRS internet bağlantısı yok hatası, MHRS internet bağlantısı yok çözümü, MHRS internet bağlantınızı kontrol edin, MHRS internet bağlantısı yok ne demek ve MHRS internet bağlantısı yok ama internet var gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Merkezi Hekim Kayıt Sistemi (MHRS) sağlığın en önemli parçalarından birisi haline gelmiş durumda. Gerek sağlık ocağına gidecek olalım gerekse de hastaneye gidecek olalım ilk olarak buradan randevu oluşturmamız gerekmekte. Fakat bu sistemde yaşanan sorunlar da hayatı ciddi şekilde etkilemekte. MHRS’de yaşanan sorunlardan birisi de “MRS internet bağlantısı yok hatası” olmakta. Peki MHRS neden internet bağlantısı yok hatası verir? Bu hatanın çözümü nedir?

MHRS İnternet Bağlantısı Yok Hatası

Bu hatanın birçok sebebi olabilir. Sebeplerin başında;

  • İnternet bağlantısında bir problem olması,
  • VPN veya DNS kullanılıyor olması,
  • Sistem izinlerinde bir sorun olması,
  • MHRS sisteminde bir sorun olması gelmektedir.

MHRS İnternet Bağlantısı Yok Hatasının Çözümü Nedir?

Hatanın tek bir sebebi olmadığı için tek bir çözümü de yoktur. Bu nedenle tüm çözüm yollarını tek tek denemek gerekmektedir. İlk olarak internet bağlantısında bir sorun olup olmadığı denetlenmelidir. Farklı bir internet sitesine girilip girilmediğine bakılmalıdır. İnternet bağlantımızda sorun varsa bu sorun giderilmelidir.

Eğer internet bağlantımızda bir problem yoksa ve VPN kullanıyorsak, VPN programı kapatılarak sisteme giriş yapmak denenmeli. Bunun yanında DNS kullanıyorsak kullandığımız DNS’yi kaldırarak, kullanmıyorsak da bir DNS adresi ekleyerek sisteme giriş yapmak tekrar denenmelidir.

Bunun yanında sistem izinlerimiz kontrol edilmelidir. Siteyi engelleyecek herhangi bir etken (antivirüs programı, güvenlik duvarı ve benzeri) olmadığından emin olunmalıdır.

Son ihtimal MHRS sisteminde hata olabilecek olmasıdır. Eğer MHRS sisteminde hata varsa bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur. Sistem yöneticileri sorunu görecek ve düzeltecektir. Bu durumda beklemeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.