E-Nabiz

MHRS şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim

22.03.2022
MHRS şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim

MHRS şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim, MHRS üyelik iptali nasıl yapılır, MHRS girmiş olduğunuz bilgiler sistemdeki bilgilerle uyuşmamaktadır, e-devlet mhrs şifremi unuttum, MHRS yeniden kayıt nasıl yapılır ve Mhrs Şifremi Unuttum telefon numaram değişti ne yapmalıyım gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Gelişen teknoloji ile beraber birçok randevu veya kurumsal işlerimizi online bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. MHRS, e-Nabız ve e-Devlet tarzındaki uygulamalar, bu tür konularda işlerimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Ancak bu tarz uygulamalara çeşitli nedenlerde ötürü ulaşamazsak, işerimizi aksatabilir ve yapamayabiliriz. MHRS şifremi unuttum sorunu bu aksamalardan bir tanesi olmakla beraber kullanıcıların en sık yaşadığı durumdur. Peki MHRS şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim?

MHRS Şifresi Nasıl Değiştirilir?

MHRS şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak MHRS mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Ardından giriş yap panelinde, şifreyi giriniz bölümünün altındaki “Şifremi Unuttum” yazısı ile karşılaşacaksınız. Buraya tıkladığınızda şifrenizi yenilemek için sizlere 3 farklı seçenek sunulacaktır.

T.C. Kimlik Numarası: MHRS şifrenizi değiştirmek için T.C. kimlik numaranızı girebilir ve hesabınızda kayıtlı olan e-posta ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

SMS: Başka bir yöntem ise SMS ile şifre değiştirmektir. T.C. kimlik numaranızı girmenizin ardından uygun boşluğa cep telefon numaranızı yazabilir ve telefonunuza gelen SMS ile şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Kimlik Bilgileri: MHRS şifre değiştirme için deneyebileceğiniz bir başka yöntem ise kimlik bilgilerini kullanmaktır. T.C. kimlik numaranızla birlikte, ad, soyad ve doğum günü gibi bilgiler ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Ayrıca MHRS şifre değiştirme işlemlerinizi sadece mobil uygulamadan değil, bilgisayarınız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey MHRS web sitesini ziyaret etmektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.