E-Nabiz

Mhrs engelli randevu alma

22.03.2022
Mhrs engelli randevu alma

Sağlık bakanlığı MHRS randevu sistemine yeni düzenleme yaparak engelli vatandaşlar için randevu almada öncelikli kontenjan açtı. Engelli randevusu oluşturabilmeniz için e devlet sisteminizde engelli raporunuzun kayıtlı olması gerekmektedir. Aşağıdaki linkten engelli raporunuzu sorgulayabilirsiniz.

MHRS Randevu Nasıl Alınır?

MHRS randevu sisteminden iki şekilde engelli randevusu oluşturabilirsiniz. İlk yöntem;

  1. E nabız uygulaması ya da internet sayfasından e nabız sistemine giriş yapınız. E nabız şifrenizi bilmiyorsanız e devlet ile giriş seçeneğinden sisteme giriş yapabilirsiniz.
  2. Karşınıza çıkan ekrandan takvim sembolüne tıklayarak yeni randevu sayfasını açınız.
  3. Hastanene randevusu al seçeneğine tıklayınız.
  4. Randevu oluşturmak istediğini hastaneyi ve polikliniği seçerek engelli vatandaşlar için ayrılmış olan kontenjandan yararlanabilirsiniz.

MHRS engelli randevu oluşturmanın bir diğer yolu ise hastan ismi ve TC kimlik numarası bilgileri ile Alo 182’yi aramaktır. TC kimlik numarası ile randevu oluşturduğunuzda sistemde kayıtlı olan engelli raporunuz görüntülenecektir. Bu sayede operatörler randevunuzu engelli kontenjanından oluşturacaklardır. Engelli randevusu oluşturabilmeniz için sistemde kayıtlı engelli raporu olması gerekmektedir.

Eğer sistemde engelli raporunuz görünmüyorsa ve daha önce almadıysanız gerekli işlemleri yaparak engelli raporunu almanız gerekmektedir. Engelli raporunuzu aldıktan sonra otomatik olarak raporunuz e devlet sistemine eklenecektir. Böylelikle engelli kontenjanından hastane randevusu oluşturabileceksiniz.

Mhrs engelli randevu alma

Engelli raporlarını yalnızca kurul günlerinde verilmektedir. Raporu alacağınız hastanenin kurul toplanma günlerini öğrenerek o gün hastaneye gitmelisiniz. Ardından vezneye giderek size verilen dilekçeyi doldurmalısınız. Dilekçeyi doldurduktan sonra danışmaya teslim etmeniz gerekir. Belgelerinizi teslim ettikten sonra hangi doktordan muayene olacağınızı vezneden öğrenebilirsiniz. Muayeneleriniz tamamlandığında sonuçlarınız kurula iletilir. Kurulun karar vermesinin ardından size verilen tarihte başhekim onayı da alınarak süreç tamamlanmış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.