E-Nabiz

E-Nabız Doktor Şikayet

20.01.2023
E-Nabız Doktor Şikayet

E-Nabız uygulaması günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte hayatımıza giren tüm sağlık hizmetlerini içerisinde barındıran sadece hastane değil sağlık ocağı, eczane gibi hastane dışı sağlık işlerinde de imkan sağlayan ücretsiz ve güncel bir uygulamadır.

E-Nabız doktor şikayeti nasıl yapılır

E-Nabız uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra e-devlet şifreniz üzerinden veya telefon numaranız ile kayıt olup giriş yapabilirsiniz. Uygulamanın ana sayfasında yapabileceğiniz bir çok işlemi görebilirsiniz ancak E-Nabız uygulamasında direkt olarak herhangi bir kurum, kuruluş veya sağlık çalışanını şikayet edemezsiniz. Herhangi bir şikayet için “Alo 184” sağlık hattını arayıp dilediğiniz hastanede dilediğiniz sağlık çalışanını uygun bir dil ile ve sebepleri ile şikayet edebilirsiniz. Ancak E-Nabız uygulaması sayesinde şikayet etmiş olduğunuz kurum veya kişinin sizden şikayetçi olması durumunda elinizde herhangi bir kanıt olması gerekeceği için bu kanıtı E-Nabız üzerinden bulabilirsiniz. Bu kanıtı sağlayabilmeniz adına E-Nabız uygulaması sizlere yardımcı olacaktır.

E-Nabız uygulaması sayesinde hasta-doktor ilişkisi gizliliği, tahlil sonuçları ve sonuçları yorumlanması, alınan randevular ve tarihleri gibi ve daha birçok hastanede yaptırdığınız işlemlerinize ulaşabilir ve şikayetinizin nedenini, doğruluğunu teyid ettirebilirsiniz. Yani resmi olarak yapılan bir hatayı şikayet ediyorsanız yazılı olarak çok rahatlıkla E-Nabız üzerinden ulaşabilirsiniz.

E-Nabız uygulamasını daha amacına uygun olarak sağlık hizmetleri için kullanmak daha uygun olacaktır ve dileriz ki herhangi bir sağlık çalışanı ile vatandaş arasında şikayet noktasına gelecek şeyler yaşanmaz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.