E-Nabiz

Mhrs eski tahlil sonuçları nasıl öğrenirim

21.03.2022
Mhrs eski tahlil sonuçları nasıl öğrenirim

MHRS eski tahlil sonuçlarını nasıl öğrenirim sorusu sıkça sorulmaktadır. MHRS (Merkezi hekim randevu sistemi) insanların hastaneye veya sağlık ocağına gitmeden önce randevu aldıkları sistemdir. Randevuyu bu sistemden aldıkları için sonuçları da bu sistemden görüntülemeye çalışmaktadır. Fakat bu sistem üzerinden tahlil sonuçlarına ulaşmak mümkün değildir. Tahlil sonuçlarına ulaşmak için E-nabız sisteminin kullanılması gerekmektedir.

Mhrs eski tahlil sonuçları nasıl öğrenirim

E-nabız üzerinden eskiden yaptırdığınız tahlil sonuçlarını görmek için;

  • Enabiz.gov.tr adresine giriniz. Girdiğiniz sayfadan T.C Kimlik numaranız ve şifresiniz ile veya e-devlet üzerinden giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sol tarafında yer alan menüye geliniz. Bu menüden “Tahlillerim” kısmına tıklayınız.
  • Tahlillerim kısmına tıkladıktan sonra karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden birisi “tahlil sonuçları” diğeri ise “COVİD-19 test sonucu”dur. Buradan Tahlil sonuçları seçilmelidir.
  • Tahlil sonuçları seçildikten sonra karşınıza başlangıç tarihi ve bitiş tarihi olarak iki seçenek çıkacaktır. Buradan hangi yılda yaptırdığınız teste ulaşmak istiyorsanız o yıl seçilmelidir.
  • Arama yapmak istediğiniz tarihi seçtikten sonra “ara” butonuna basmanız gerekmektedir.
  • Ara butonuna tıklandığında sayfanın altında seçtiğiniz yılda yaptırdığınız tahliller çıkacaktır. Bunlardan istediğinize tıklayarak sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Bu noktada eski tahlil sonuçlarının çok eski yılları kapsamadığını unutmamak gerek.

E-nabız sistemi hayatımıza girmeden önce yaptırdığımız tahlillerin sonucuna sistemden ulaşmak mümkün değildir. Zaten sistem de en eski olarak 2014 yılı için sorgulama yapmanıza izin vermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.