E-Nabiz

Yeni doğan bebek aile hekimi kaydı

19.01.2022
Yeni doğan bebek aile hekimi kaydı

Yeni doğan bebek aile hekimi kaydı, bebeklerin aile hekimi nasıl değiştirilir ve yeni doğan bebek sağlık ocağına ne zaman gider gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile sağlığı merkezleri sağlığın en temel taşlarından birisi. Hasta olmamızdan bir test yaptırmamıza birçok alanda ilk başvurduğumuz sağlık kurumları aile sağlığı merkezleri.

Yeni doğan bebek aile hekimi kaydı

Bu kadar önemli bir yer olan aile sağlığı merkezine yeni doğmuş bebeğimizin kaydını yaptırmak da en önemli noktalardan birisi. Bebeğimizin izlenmesi, gerekli aşılarının zamanında yapılması, kontrollerinin yapılması gibi birçok nokta aile hekimliği tarafından takip edilmekte ve yapılmaktadır.

Gerek aşı zamanları gerekse de hastalanması durumunda muayenesi için gideceğimiz ilk yer olan aile sağlığı merkezlerine bebeğimizin kaydını nasıl yaptırırız? Aile sağlığı merkezine bebek kaydı nasıl yapılır?

Yeni Doğan Bebeğin Aile Hekimi Kaydı Nasıl Yapılır?

Yeni doğan bir bebeğin aile hekimi kaydı annesinin bağlı olduğu sağlık hekimliğine otomatik olarak yapılır. İşlerin ters gitmesi ve kaydın yapılamaması durumunda aile sağlığı merkezinize gidip başvurur yaparak kolaylıkla kaydını yapabilirsiniz. Genellikle ekstra bir uğraş göstermeden bebeğimizin kaydı bağlı olduğumuz aile sağlığı merkezimize yapılmaktadır.

Bebeğin Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

Eğer anne aile hekimini değiştirdiyse veya farklı bir mahalleye taşındıysanız yine bir aile sağlığı merkezine giderek bebeğimizin kaydını da yeni aile hekimimize aldırabiliriz. Yine E-devlet üzerinden çocuklarımızın ve bebeklerimizin de aile hekimini değiştirmek mümkündür. Bebeğimizin kaydını değiştirmenin kendi kaydımızı değiştirmemizden bir farkı yoktur. Bebek olduğu için ekstra bir işlem yapmaya gerek olmadan onun da kaydını kolaylıkla e-devlet üzerinden veya aile sağlığı merkezinden değişiklik yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.