E-Nabiz

Aile Hekimi Raporu Üniversitede Geçerli mi

07.02.2022
Aile Hekimi Raporu Üniversitede Geçerli mi

Hastalandığımız zamanlarda doktora giderek muayene oluruz. Eğer hastalığımız çalışmamızda bize engel olacak kadar ilerlemiş ise doktor tarafından bir sağlık raporu verilir. Peki, bu sağlık raporu ne işe yarar?

Aile Hekimliğinden Alınan Rapor Ne İşe Yarar

Aile hekimi tarafından verilen raporlar hastalığın ilerlediğini ve kişinin okula gidememesi için bir mazeret olarak geçerlidir. Eğer okula devam edemeyecek durumda iseniz aile hekiminize giderek gerekli sağlık raporunu alarak bu durumda mazeret gösterebilirsiniz.

Üniversite Derslerinde Aile Hekimi Raporu Geçerli mi

Üniversitelerde yönetmeliği bağlı olarak aile hekimi raporları geçerli olarak kabul edilmektedir. Fakat derslere devam zorunluluğunda dersten kalıp kalmama durumunuz ise dersi veren hocaya göre değişiklik göstermektedir. Aile hekiminden alacağınız raporu öğrenci işlerine vererek işleme aldırabilirsiniz. Bu durumda eğer raporunuz geçerli sayılırsa o gün mazeretli sayılırsınız.

Aile Hekimi Raporu Üniversitede Geçerli mi

Peki, aile hekimliğinden alacağınız raporlar üniversitede geçeli midir? Aile hekimliğinden alınan raporların geçerliliği üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermektedir. Kimi üniversite aile hekimliğinden alınan raporları kabul ederken kimi üniversite ise daha üst düzey sağlık kuruluşlarından alınan raporları kabul etmektedir. Dolayısıyla mazeretli kabul edilebilmeniz için okuduğunuz üniversitenin öğrenci işlerinden detaylı bilgi alarak hangi kurumlardan alınan raporların geçerli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Sorumuzun cevabına gelecek olursak aile hekimliğinden alınan raporlar her üniversitede geçerli olarak kabul edilmez. Dolayısıyla rapor almadan önce okuduğunuz fakültenin öğrenci işlerinden detaylı bilgi edinmeli ve o şekilde gerekli raporu almalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.