E-Nabiz

Vajina yarasına hangi krem iyi gelir

11.09.2023
Vajina yarasına hangi krem iyi gelir

Vajinal mantar enfeksiyonları, Candida albicans adı verilen bir mantar türünün aşırı büyümesinden kaynaklanır. Bu mantar normalde vajinada, ayrıca ağızda ve sindirim sisteminde az sayıda bulunur. Ancak vajinadaki organizmaların dengesini bozan bir şey olduğunda, bu mantar kontrolden çıkabilir.

Antibiyotikler: Bu ilaçlar vücuttaki hem iyi hem de kötü bakterileri öldürür ve bu da candida’nın aşırı büyümesine neden olabilir.

Hamilelik: Anne adaylarının hamilelik döneminde artan östrojen seviyeleri, vajinanın maya enfeksiyonlarına karşı daha duyarlı hale gelmesine neden olabilir.

Diyabet: Yüksek kan şekeri seviyeleri, maya büyümesine elverişli bir ortam yaratabilir.

Duş: Bu uygulama vajinadaki doğal bakteri dengesini bozabilir ve kandidanın aşırı büyümesine yol açabilir.

Cinsel aktivite: Bu, diğer cinsel yolla bulaşan hastalıkların yanı sıra bir maya enfeksiyonu geliştirme riskini artırabilir.

Hamilelik: Hamilelik sırasında meydana gelen hormon değişiklikleri, kadınları maya enfeksiyonlarına karşı daha duyarlı hale getirebilir.

Diyabet: Diyabetli kadınların idrarlarında daha yüksek şeker seviyeleri vardır, bu da mayanın büyümesini teşvik eder.

Douching: Bu uygulama vajinadaki iyi ve kötü tüm organizmaları temizler.

Spermisitler: Bu ürünler iyi bakterileri öldürerek mayanın büyümesini kolaylaştırır. Kötü hijyen: Bu, maya ve diğer organizmaların daha özgürce büyümesine izin verebilir.

Dar giysiler: Bu, nemi ve ısıyı hapsederek mayanın büyümesini kolaylaştırır. Vajinal mantar enfeksiyonunun en yaygın semptomu kaşıntıdır. Bunu vulva veya vajinada yanma, kızarıklık, şişlik ve ağrı takip edebilir. Diğer semptomlar, süzme peynire benzeyen kalın, beyaz bir akıntı ve idrara çıkma veya cinsel ilişki sırasında ağrı içerebilir. Tedavi edilmediği takdirde vajinal mantar enfeksiyonları ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Vajina yarasına hangi krem iyi gelir?

Vajina yarasına iyi gelen ilaçlar genellikle şunlardır.

  • Tiokonazol krem
  • Butokonazol krem
  • Fentikonazol
  • Nitrat krem
  • Mikonazol krem
  • Sertakonazol krem
  • Fluconazole krem
  • Klotrimazol krem
  • İzokonazol nitrat krem
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.