E-Nabiz

E-Nabız Bilgilerimi Ailem Görebilir mi

16.01.2023
E-Nabız Bilgilerimi Ailem Görebilir mi

e-nabız kullanıcıların kolaylıkla sağlık bilgilerini görebilme alanı olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede güvenilir olarak e-nabız sistemini kolaylıkla kullanabilirsiniz. E-nabız bilgilerinin erişime açılıp kapanması da kullanıcıların elindedir. Bu nedenle e-nabız bilgilerimi ailem görebilir mi diye merak ediyorsanız sizler de bu konuda oluşturduğumuz içerikten yararlanabilirsiniz.

E-Nabız bilgilerimi ailem görebilir mi?

  1. Kullanıcıların onayı olan kişiler
  2. Kullanıcıların onayı olan hekimler
  3. Kullanıcının kendisi

Kullanıcının kendisi her bilgisi görebilir. Hatta e-nabız bilgileri veri girişinin bir kısmını kullanıcı kendisi düzenleyebilir. Bunu yanında e-nabız bilgilerini görme konusunda da bunları istediği kişiye açabilir ya da istediği hekime açabilir. Aile hekimi, polikliniktik hekimi ya da acil hekimleri olmak üzere olan seçenekleri işaretleyerek burada yer alan tanı, hastalık ya da alerji bilgilerini diğer kişiler ile de paylaşabilir. Böylelikle sağlık problemi yaşanmadan, anında müdahale için de hayatını riske atmamış olur.

18 yaşından küçük olan bireyler ailelerinin hesaplarına tanımlıdır. Bu da ailenin her türlü sağlık bilgisine kendi e-nabız sistemi üzerinden erişim sağlayabileceği anlamına gelir. Böylelikle kolay bir şekilde ailenin onayı ile de e-nabız bilgileri güncellenir. 18 yaşından büyük olan bireyler ise, profilinde izin verdiği sürece aileleri ile bu bilgileri paylaşabilir.

e-nabız bilgilerini aileye açmak ya da hekime açmak kullanıcının kendi inisiyatifine kalmış bir durumdur. Giriş işlemleri ile birlikte profil düzenleme alanında bunu düzenleyebilir. Kullanıcıların girmiş olduğu verileri, muayene geçmişi ya da hastalık, tahlillerini, raporlarını her türlü bilgiyi kapatma ya da açma yetkisi kullanıcın kendisine verilmiştir.

Yeni makalelerimiz olan E-Nabız tahlil sonuç gizlenmiştir ne demek, E-Nabız boy kilo değiştirme ve E-Nabız birincil telefon numarası değiştirme yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.