E-Nabiz

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Öğrenme Ve Sorgulama 2023

29.01.2022
Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Öğrenme Ve Sorgulama 2023

Sağlık ocağı tahlil sonuç öğrenme, sağlık ocağı tahlil sonuçları, sağlık ocağı tahlil sonuçları öğrenme ve sağlık ocağı tahlil sonuçları 2023 gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Hastane de veya sağlık ocağında yaptırmış olduğunuz testlerinizi yine hastanelerin laboratuvar bölümü, e nabız veya sağlık ocağı aile hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Öğrenme Ve Sorgulama 2023

Doktorlar veya aile hekiminiz hastalıklarınızın tetkiki veya tanısı için sizden tahliller isteyebilirler. Tansiyon, şeker gibi kronik hastalıklarınızın sürekli takibini sağlık ocakları yapabilir. Kan verme, tansiyon ölçümü, şeker ölçümü, aşı vurumu gibi sağlık problemlerinizi sağlık ocağında halledebileceğiniz gibi sonuçlarını da aile hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Sağlık Ocağında Yaptırılan Tahlil Sonuçlarını E Nabızdan Öğrenme

Sağlık ocağında yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarınıza e nabız üzerinden ulaşabilirsiniz. E nabız üzerinden sağlık ocağı dahil hastane de yaptırdığınız tahlil sonuçlarınıza da ulaşabilirsiniz. Sağlık ocağında ve hastane de yaptırmış olduğunuz tahlillerinizi e nabız üzerinden görüntüleyebilir, indirebilir veya eski tahlillerinizle karşılaştırma yapabilirsiniz.

E nabıza giriş yapabilmek için öncelikle gerekli bilgilerinizi aile hekiminize iletmiş olmanız gerekir. Sonrasında T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilir, tahlil sonuçlarınızı e nabız üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sağlık ocağında hangi tahliller yaptırılır

Sağlık ocakları gelişmiş il ve ilçelere göre yapılan tahlil listesi açısından değişiklik göstermektedir. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde TSM kuruluşlarından yapılabilecek olan tahliller; Gebelik testi, Kolesterol ölçümü, Vitamin değerleri, evlenmeyi düşünenler için kan testi, böbrek ve karaciğer işlevsel durumları şeklinde yaklaşık olarak 50 adet tahlil yapılabilmektedir.

Sağlık ocağında covid aşısı yaptırmak için randevu nasıl alınır?

Sağlık ocağında covid aşısı yaptırmak vatandaşlar internet arama motorundan (https://mhrs.gov.tr/) adresine giriş sağlaması gerekiyor. Buradan sağ üstte bulunan sekmelerden Randevu Al sekmesine tıklayarak açılan yeni sekmede merkezi hekim randevu sistemine yönlendiriliyorsunuz. Giriş sağlamamak için gerekli olan 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve parolanızı yazarak sizden istenilen bilgileri doldurduktan sonra giriş sağlayıp istenilen sağlık ocağı merkezinden randevu alınabilir. Hesap bilgilerini hatırlamayan kullanıcılar ise E-devlet bilgileri ile giriş sağlayabilir.

Sağlık ocağından e nabız için tek kullanımlık erişim kodu nasıl alınır?

Sağlık merkezinden e-Nabız erişim kodu almak için İkametinizde bulunan TSM giderek aile hekiminize E-Nabız Erişim talebinde bulunmanız gerekmektedir. Burada şahsınıza kayıtlı telefon numarası bilgisini verdikten sonra adınıza kayıtlı telefona sms ile E-nabız şifresi gelecektir. İnternet Tarayıcısından veya uygulamayı indirerek E-Nabız’a giriş sağlayabilirsiniz. E-Nabız girişi sağladıktan sonra profil sekmesinden istenilen şekilde düzenleme yapılabilir.

Soru ve Cevap Bölümü

Sağlık Ocağında tansiyon ve şeker takibi yapılır mı?

Evet. Sağlık ocaklarında tansiyon, şeker ölçümü ve takibini yaptırabilirsiniz.

Sağlık ocağında covid aşısı yapılırmı?

Evet. Aile Hekiminiz tarafından yapılır.

Sağlık Ocağında Covid testi yapılır mı?

Hayır. Sağlık ocaklarında covid testi yapılmaz.

Aile Hekimimi nereden öğrenebilirim?

E Devlet/E Nabız üzerinden veya İlçe Sağlık Müdürlüklerinden Aile Hekiminizi öğrenebilirsiniz.

Sağlık Ocağında idrar ve kan tahlilleri yaptırılır mı?

Evet. Sağlık ocağında idrar ve kan tahlili olmak üzere birçok tahlil yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.