E-Nabiz

MHRS Doğrulama Kodu Neden Gelir

18.04.2022
MHRS Doğrulama Kodu Neden Gelir

MHRS uygulamasını indirdiniz ya da web sitesi üzerinden kullanım sağlamak istiyorsunuz. Ancak size doğrulama kodu gönderildi. Kayıt sırasında gönderilen doğrulama kodunun ne olduğunu bilmiyorsunuz. MHRS doğrulama kodu neden gelir diye merak ediyorsunuz. O halde sizler de bu konuyu açıklayacağımız yazıdan yararlanabilirsiniz.

MHRS Doğrulama Kodu Nedir

MHRS doğrulama kodu siz siteye üye olurken, hesabınızı güvenlikli kılmak adına yapılan bir uygulamadır. E posta adresi ve telefon numarası girersiniz. Bu bilgilerin güncel olması gerekir. Güncel olup olmadığını ölçmek için de sistem doğrulama kodu gönderimi yapar. MHRS doğrulama kodu sizin üyeliğinizin tamamlanması açısından önemlidir.

MHRS Doğrulama Kodu Neden Önemlidir

MHRS doğrulama kodu ile birlikte bu kodu da üye olduktan sonra sisteme giriş yaparken yazmanız ve onaylamanız gerekir. Doğrulama kodu isterseniz, yükseltilmiş güvenlik tedbirleri kapsamında her girişinizde sorulur. Ancak bunu hesap bilgilerim kısmından ayarlamanız gerekir. Eğer ayarlama yapmaz ve tek şifreli giriş işlemi isterseniz, mevcut doğrulama kodu yalnızca bir kere sorulur.

E posta üzerinden aktivasyon kodu gönderilir. Bunu onaylamanız ve sistemi bu link ile açmanız gerekir. Cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu da sisteme ilk kez giriş yaptığınız zaman yazmanız ve bu kod ile giriş yapmanız gerekir.

Üyenin gerçek kişi olduğunu kanıtlamak amaçlı yapılmış bir güvenlik uygulamasıdır. Doğrulama kodu önemlidir. Sistemde bulunan kullanıcı panelinizin çalınma riskini ortadan kaldırır. Ayrıca güvenli bir giriş sağlar. Cep telefonunuzun ve e posta adresinin güncel olduğunu kanıtlama ihtiyacı sunar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.