E-Nabiz

Mhrs covid aşı randevu alma

22.03.2022
Mhrs covid aşı randevu alma

Covid-19 hızla yayılmaya devam ediyor. Özellikle son varyantlardan sonra yayılma hızı da iyice artmış durumda. Hayatımızın her noktasını etkileyen bu virüsün ise şu anda tek bilinen çözümü aşılar. Aşı olmak için ise randevu alarak hastaneye veya sağlık ocağına gitmemiz gerekiyor. Peki aşı için randevu nasıl alınır?

MHRS Covid-19 Aşı Randevusu Alma

Covid-19 aşısı randevusu almak için ilk olarak MHRS internet sitesine veya mobill uygulamasına girmeniz gerekmektedir. Girdikten sonra T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile veya e-devlet ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra;

  • Açılan sayfadan “Aşı Randevusu Al” Seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.
  • Açılan sayfadan “Biontech”, “Sinovac” ve “Turkovac” seçenekleri çıkacaktır. Bunların içinden hangisini olmak istiyorsanız o aşıyı seçmeniz gerekmektedir.
  • Daha sonrasında karşınıza iki seçenek çıkacaktır bunlardan birisi “aile hekiminden” diğeri “hastaneden” olacaktır. Hangisinden randevu almak istiyorsanız onu seçiniz.
  • Eğer hastaneyi seçerseniz il, ilçe ve hastane seçerek hangi hastanede aşı olmak istediğinizi belirleyin daha sonra karşınıza çıkan takvimden size uygun boş gün ve saati seçip randevunuzu oluşturun.
  • Eğer aile hekiminden seçeneğini seçerseniz karşınıza kendi aile hekimimden veya başka aile hekiminden seçeneği çıkacaktır. Kendi sağlık ocağınızda aşı olmak için ilk seçeneği farklı bir sağlık ocağında aşı olmak için iki seçeneği seçiniz. Sonrasında yine karşınıza takvim çıkacaktır. Bu takvimden kendinize uygun boş gün ve saati seçerek covid-19 aşı randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.