E-Nabiz

E-Nabız güvenli mi

16.01.2023
E-Nabız güvenli mi

e-nabız güvenli mi diye merak ediyor iseniz, sizler de bu konuda merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. E-nabız sitesi Sağlık Bakanlığı’ nın oluşturmuş olduğu bir site ve uygulama olduğu için buna uygun veriler ile birlikte güvenilir kabul edilir. Peki neden güvenilirdir? Nasıl güvenilir olduğunu anlayabiliriz? İşte bu soruların yanıtlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

E-Nabız Güvenli Site İşareti

İnternet dünyasında güvenilir siteler olduğu gibi aynı zamanda güvenilir olmayan siteler de vardır. Bunu arama motorunuz size bildirir güvenilir olmayan sitelere girmek pek önerilmez. Çünkü burada bilgileriniz çalınmak istenebilir. Casus yazılımlar ile bilgisayarınıza ya da akıllı cep telefonunuza virüs bulaştırılabilir. Bu nedenle internet kullanıcıları her zaman güvenilir site olarak güvenli site işareti olan alanları tercih eder. E-nabız Güvenli site işareti bulunmaktadır. E-nabız sitesine giriş yaptığınız zaman sarama motoru yanında bir kilit ikonu yer alır. Bu güvenilir site olduğuna dair bir işarettir. Bu sayede e-nabız güvenilir bir sitedir diyebiliriz.

E-Nabız Sitesi Hakkında

e-nabız sitesi hakkında belirtmemiz gerekene en önemli konu kişinin sağlık verilerinin tutulduğu bir ajandadır diyebiliriz. Böylelikle sağlık verilerinizi hem sizin hem de gittiğiniz hekimlerin görebilmesini kolaylaştıracak ortak bir platform olmuştur. Kullanıcılar da buna uygun olarak başkalarının görebileceği bilgileri herkese açık ya da sadece kendisine açık hale getirebilir. Hastane ziyaretler, ilaçları, raporları ve çocuklarının sağlık geçmişinin tutulduğu bir kayıt olarak değerlendirmek gerekir.

E-Nabız İletişim

e-nabız iletişim nedir diye merak ediyor iseniz, e-nabız sitesine internet adresinden ya da uygulama üzerinden erişim sağlayabileceğinizi bilmelisiniz. Bunun dışında, burada yer alan bilgiler için de Sağlık Bakanlığı iletişim numarasını e-nabız iletişim numarası olarak kullanmak mümkün olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.