E-Nabiz

Levmont aile hekimi yazabilir mi

02.03.2022
Levmont aile hekimi yazabilir mi

Levmont ilacı nedir, levmont aile hekimi yazabilir mi, levmont kullananlar yorumları, levmont kimler yazabilir, aile hekimi astım ilacı yazabilir mi ve aile hekimi levmont yazabilir mi gibi aradığınız tüm soruların yanıtlarını bu içeriğimizle bulacaksınız. Bu sayede sizler de muadili olmayan ilaçları nereden yazdırmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Levmont Nedir?

Levmont bir çeşit alerjik astım ilacıdır. Alerjik reaksiyona bağlı olarak reçete edilmesi gerekir. Reçete ile satılan ve rapora bağlı çıkan bir ilaçtır. Özellikle mevsimsel alerjilerin giderilmesi için kullanılır. Dönemsel alerjik rinitlerde, alerjinin ortadan kalkmasını sağlar. Antistaminik bir ilaç olduğu için, alanın uzmanı olan hekim tarafından yazılması uygun olacaktır.

Levmont İlacı Aile Hekimine Yazabilir miyim?

Levmont mevsimsel alerjiler için ideal ve sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Alerji rahatsızlığı da cildiye bölümünün alanına girmektedir. Bu ilacı alabilmek için cildiye bölümünden reçete edilmesi gerekir. Bir diğer yol da cildiye bölümünden çıkan rapor ile, rapor süresince Aile hekimi tarafından yazılabilir olmasıdır. Ancak raporu bulunmayan hastalara Aile hekimi bu ilacı reçete edemez. Bu aradaki fark önemlidir. İlk kez bu ilacı alacak olan kişilerin hastanelerin cildiye bölümünden randevu almaları ve hastalığın da alerjik rinit tanısıyla oluşması gerekir. Bu tanıya aile hekimi bu ilacı yazabilir.

Raporlu olan kişilerin, ilaçları bittiği zaman, yeniden hastane polikliniğinden randevu almasına gerek yoktur. Sağlık Ocağına giderek, aile hekimine mevcut raporunu verip, bu ilacı reçete ettirebilir. Ancak aylık periyotlar ile belirli kutu sayısında alma hakkı bulunur. Sistem yanlış ilaç kullanımını önlemek amacı ile bu tür önlemler almıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.