E-Nabiz

Astım Spreyi Reçetesiz Alınır mı

25.12.2022
Astım Spreyi Reçetesiz Alınır mı

Bu yazımda sizlere astım spreyi reçeteli mi, astım spreyi reçetesiz alınır mı ve astım spreyi reçetesiz satılır mı sorularını cevaplamaya çalışacağım. İlacın inhale kapağı çıkarıldıktan iyice çalkalayın ve ardından aleti cihaza takmanız gerekir. Hasta il önce derin bir nefes alır ve maskeyi yüzüne yerleştirir ya da ağızlığı ağzında sıkıca tutar. İnhale ilaca ve ilaç orta tüpe sıkıştırılır. Aynı zamanda hasta derin bir nefes alır ve tüm dozu içine çekmeye çalışır. Bu esnada daha rahat olan hastalar devalı olarak yavaş yavaş derin nefes alır. Dengesi iyi olan hasta kişi ilacı çektikten sonra derin nefes alarak on saniye nefes almamalıdır.

Azitro reçetesiz alınır mı

İlacı hemen alamayan kişiler ise ortalama 3 ve ya 5 kez derin nefes alabilirler. İlacın başka bir dozunu almanız gerekirse, birkaç dakika sonra aynı adımları tekrarlamanız iyi olur. Bazı durumda ilaç doz halinde verilmelidir. Önemli olan bu hareketlerin her nefeste baştan tekrar edilmesidir. Kısa süre içerisinde aynı anda 2 doz ilaç koyduğumuzda sıkıştırılan ilaç parçacıkları cihazın duvarına yapışarak hasta kişinin ağzında kalıyor. Sonuç olarak ilaç akciğere ulaşamadığı için klinik olarak yanıt alınamaz.

Astım Spreyi Reçetesiz Satılır mı

Astım spreyinin kullanım aralığı yedi ve ya en fazla on dört güç içinde derin bir kabın içerisinde sabunlu su ile yıkanmalı ve bol su ile durulanmalıdır. Astım spreyi aleti yıkandıktan sonra kuruması beklenmelidir. Bez ile silmeyi asla denemeyiniz çünkü haznenin yapısında bulunan antistatik etken kaybolur bu neden dolayı da spreydeki zerrecikler yüzeye yapışır.

Astım spreyi kullanımı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.