E-Nabiz

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi

12.03.2022
Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi

Hemoroid rahatsızlığı olan kişiler sıklıkla Procto Glyvenol Krem kullanmaktadır. Kullanıcıları tarafından beğenilen ve işe yarar olarak görülen bu krem için Procto Glyvenol Krem Aile Hekimi Yazabilir mi diye sorular olmaktadır. Sizler de bu merheme ilişkin aradığınız her sorunun yanıtını burada bulabilirsiniz.

Procto glyvenol krem aile hekimi yazabilir mi?

Bu kremi aile hekimi yazmasında herhangi bir sakınca yoktur. Sağlık Ocağına giderek aile hekiminize bu kremi yazdırabilirsiniz. Muayene sonrası hekim de yazabilir, daha önceden kullandıysanız ve etkisini hissettiyseniz, hekiminize söylediğinizde o da yazabilir. Krem aile hekimi tarafından reçete edildiğinde daha uygun fiyata gelmektedir. Ancak aile hekimine yazdırmadan da reçetesiz bir şekilde eczaneden satın alınabilir. Hemoroid rahatsızlığını geçirebilmesi için ilgili merhemin düzenli bir şekilde ve uygun koşullarda kullanılması gerekmektedir. Alanında oldukça etkili bir krem olduğu için hemoroid konusunda işe yarar olarak kullanılmaktadır. Etkili ve neredeyse kesin sonuç veren bir merhem olduğu için bu rahatsızlığı olanlar tarafından ilk olarak tercih edilir.

Procto Glyvenol kremin kanama yaptığına ilişkin de birtakım yorumla yapılmaktadır. Ancak işin aslı şudur ki, merhemin doğru kullanılması halinde vücutta herhangi bir kanama yapması mümkün değildir. Rahatsızlığın kendiliğinden kaynaklı bir kanaması bulunabilir. Ancak krem ile kanama ilişkilendirilememiştir. Kortizon bulunmadığı için ve sanki kortizonlu bir ilaçmış gibi anında etki gösterdiği için de sıklıkla tercih edilme alanı bulmaktadır. Faydaları çok fazladır ancak buna rağmen maksimum on günlük bir kullanım sağlanması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.