E-Nabiz

iburamin Cold Antibiyotik mi

25.01.2023
iburamin Cold Antibiyotik mi

Steroid olmayan ilaçlar arasında bulunan iburamin cold 12’li ve 24’lü tabletler halinde eczanelerde satılan bir ilaçtır. İburamin cold antibiyotik mi diye bakıldığında bu ilacın bir tür iltihap giderici olduğu bilinir. Antihistaminik grubu olan ilaç ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliklere sahiptir. Sinüsler ve burundaki dolgunluğu gideren ilaç kısa süreli kullanım için uygundur.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarında sıklıkla kullanılan bu ilaç vücuttaki ağrı ve inflamasyonun azalmasını sağlayacaktır. Ayrıca burnun içinde bulunan kan damarlarını büzer ve burun tıkanıklığının azalmasına katkıda bulunur. Birçok faydası olan iburamin cold eczane fiyatı 45.60 TL’dir. Bu yıl itibariyle geçerli olan bu fiyatlar dönemsel olarak güncellenir. Net fiyat bilgisine internetten ulaşmak mümkündür.

iburamin Cold Kullananlar

Genellikle iburamin cold kullananlar bu ilacın mutlaka doktor önerisinde kullanılması gerektiğini belirtir. Özellikle ilaçtan sonra makine ya da araç kullanacaklar daha dikkatli olmalıdır. Bir doz alımı unutulduysa kesinlikle bir sonraki dozda ilaç çift içilmemelidir. İlaç uzun süreli kullanılırsa bağırsaklara ve mideye zarar verebilir. Bu nedenle en fazla 5 gün boyunca kullanılmalıdır. Doktor aksini söylemediği sürece her 4-6 saatte bir 1- 2 tablet alınır. İburamin cold ne için kullanılır diye bakıldığında hamilelerin ve emzirme sürecinde olanların kullanmamaları tavsiye edilir. İlacın kullanım durumuna ve sıklığına doktor tarafından karar verilmelidir. Özellikle 60 yaşının üzerindeki kişiler için mide kanaması riski vardır.

Benzer yazılarım şunlardır;

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.