E-Nabiz

MHRS Aktif Randevu

15.04.2022
MHRS Aktif Randevu

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), vatandaşların sağlık hizmetlerinden verimli olarak faydalanabilesi amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir platformdur. Bu sistem sayesinde herhangi bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda erkenden hastaneye gidip uzun kuyruklar beklemenize gerek kalmayacaktır. Randevu almak için ikinci bir kimseye ihtiyacınız kalmayacak, kısa zamanda dilediğiniz randevuyu tek başınıza oluşturabileceksiniz. Tercihen telefonla randevu almak isterseniz ALO 182 hattı size ediyor olacaktır. İnternetten MHRS aktif randevu almak istiyorsanız da online şekilde, sisteme üye olarak gerçekleştirebilirsiniz

MHRS Akşam Randevu

MHRS randevu sisteminde sadece gündüz aktif olan sağlık hizmetleri yer almaz, akşam poliklinikleri randevu sistemine dahildir. MHRS akşam randevu almak istiyorsanız 17.00 ile 19.00 saatleri arasında istediğiniz hekimden randevunuzu oluşturabilirsiniz. Bu sayede akşam saatlerinde ihtiyacınız dahilinde bir sağlık problemi yaşadığınız an, randevu sisteminden yararlanarak hizmet alabilirsiniz. Sistem bu yönüyle hastanelerin acil servislerinde ya da diğer ilgili birimlerde meydana gelen yığılmaları bir nebze önlenerek vatandaşa kaliteli hizmet sunmuş olur.

Benzer makale MHRS gece randevu alma yazımıza da göz atabilirsiniz.

MHRS Randevu Takip

MHRS randevu sistemi, ülke bazında tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan randevuların entegre edilmesiyle merkezileştirilmiştir. Tüm hastanelerin randevu sistemlerinin tek merkezden yönetiliyor olması, randevu takibini de kolay ve net olarak yapabilme imkânı sağlamıştır. MHRS randevu takiplerinizi, randevunuzu aldıktan sonra unutsanız bile kayıtlı olması ve tek bir randevunun tek bir kişiye ait olması nedeniyle üye olduğunuz sistemden giriş yaparak takip edebilirsiniz.

MHRS başkası adına randevu alma işlemi yapılabilir mi yazımız da faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.