E-Nabiz

Gündüz yatak ücreti Psikiyatri diyaliz ne demek

11.09.2023
Gündüz yatak ücreti Psikiyatri diyaliz ne demek

Bir kişi hastaneye gitmeden internet üzerinden randevu alabilmektedir. Daha sonra e-nabız sistemine girip sonuçlarını da görebilmektedir. Hastanelerde muayene olarak tedavilerini hastaneye yatarak sürdürmektedirler. Hastaneye yatarak tedavileri yapılan hastalardan gündüz yatan hasta veya standart yatan hasta olarak farklı ücret tarifeleri uygulanır. Gündüz yatak ücreti psikiyatri diyaliz ne demek? Gündüz yatak ücreti psikiyatri diyaliz denildiği zaman, Devlet hastanelerinin her hangi birinde ayakta yapılan tedaviler ve muayene işlemleri olmaktadır.

Yani günün dolmadığı halde yapılan tedavilerin işlemleri olarak karşımıza çıkar. E-nabız sistemine giriş yapmanız durumunda, karşınıza çıkan ekranda hastane ziyaretlerim bölümüne gelip tıklama yapın. Bundan sonra detayları görüntüle yazan yere basınız. Karşınıza çıkan ekran üzerinde gündüz yatak ücreti psikiyatri diyaliz yatak ücretinizi görürsünüz. Gündüz yatak tarifeleri sizin devlet hastanesinde ayakta yapılan tedavi ile günü dolmadan yatakta yapılan muayeneye denilir. Devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde, psikiyatri ve diyaliz hastalarının günlük muayenelerinde günlük yatmış gibi yatak ücretinin alınması yoludur. Bu muayene olma işlemini e- nabız üzerinden görebilirsiniz.

Fakat hastanede hiçbir zaman yatış onayı olmadıysanız ve bu işlemin size ait olmadığını düşünmeniz durumunda e-nabız üzerinden bu yatış işleminin size ait olmadığını belirtebilirsiniz. Devlet hastanelerinde bu yatış ücretleri Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenir. E-Nabız uygulamanız yok ise bu uygulamayı indirmeniz gerekir. İndirme işleminden sonra T.C. kimlik numarası ve e-nabız şifresi ile girişinizi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.