E-Nabiz

Advil Antibiyotik mi

07.01.2023
Advil Antibiyotik mi

Etken maddesi ibuprofen olan Advil ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici bir ilaç olarak tanımlanır. Advil antibiyotik mi diye araştırıldığında antibiyotik olmadığı ve ağrı kesici ilaçlar grubunda yer aldığı görülür. Yetişkinlerin ve 12 yaşından büyük çocukların kullanımı için uygun olan ilaç kapsül şeklindedir ve reçeteli olarak satılır.

Advil muadiliiUpren, Ultrafen, Temsofen, Suprafen, Siyafen, Rofen, Orofen Nurofen
Advil reçetesiz eczane fiyatı50.60 TL
Barkod numarası8681308152381
Advil endikasyonlarıRomatizmal ağrılar, sırt ağrısı ve baş ağrısına endikedir

Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle advil türü ilaçların kullanılmaması gerekir. Farklı pek çok hastalığın tedavisinde işe yarayan advil ilacın etken maddesine alerjisi bulunan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Advil eczane fiyatı 50.60 TL olup bu fiyatlar 2023 yılı itibariyle geçerlidir. Ağrı kesici ilaç kategorisinde yer alıp daha uygun fiyatlı olan farklı ilaç alternatifleri de vardır.

Advil Kullananlar

Ağrı kesici etkisinin olmasından dolayı advil kullananlar ilaçtan memnundur. Ancak kullanımında doktor tarafından tavsiye edilen doz önerilerine eksiksiz olarak uymak gerekir. Yanlış kullanım sonucunda kulak çınlaması, mide bulantısı ve ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen dökme, iştah kaybı, sarılık, halsizlik, ateş, göğüs ağrısı, görme ve denge bozukluğu, boğazda ve dilde şişkinlik gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

Advil ne için kullanılır diye bakıldığında keskin ağrıların dindirilmesinde son derece etkili olduğu görülür. Özellikle ameliyat sonrasında görülen ağrılar, adet ve romatizma ağrıları, boyun ve sırt ağrıları, kas ağrıları ve gripten dolayı ortaya çıkan ağrıların tedavi edilmesinde advil hapı kısa sürede fayda sağlayacaktır.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.