E-Nabiz

Gebelik Testi Reçetesiz Alınır mı

13.02.2023
Gebelik Testi Reçetesiz Alınır mı

Çeşitli belirtilerden dolayı hamilelik şüphesi olan kişiler evde gebelik testi yapmak isteyebilirler. Bu durumda gebelik testi reçetesiz alınır mı sorusu akıllara gelir. Kesin sonuç kan testi ile belli olur. İsteyenler doğrudan eczaneden hamilelik testi satın alabilirler. Fiyatlar geniş bir aralığa sahip olup genellikle 35 ile 50 TL arasındadır. Alınan testin doğru sonuç verebilmesi için genellikle sabah saatlerinde yapılması tavsiye edilir.

Gebelik testi reçeteli mi diye bakıldığında doğrudan eczaneden temin edilebildiği görülür. Bu sayede erken saatlerde testi uygulamak daha kolay olacaktır. Test yapıldıktan sonra çoğunlukla beş dakika içinde sonuç görülebilecektir. Eğer testte çıkan çizgi bulanıksa bu testin tam yapılamadığı manasına gelir ve tekrar yapılması gerekir.

Gebelik Testi Reçetesiz Satılır mı

Hamilelik ya da diğer ismi ile gebelik testi reçetesiz satılır mı diye bakıldığında eczanelerden rahatlıkla temin edilebildiği görülür. Aç ya da tok karnına rahatlıkla yapılabilen test tek kullanımlıktır. Her ihtiyaç olduğunda eczaneden tekrar satın alınması tavsiye edilir. Güvenilir sonuçlar veren gebelik testi beyaz çizgi şeklinde sonuç verirse test tekrar uygulanmalıdır.

Gebelik testi eczaneden alınır mı sorusuna yanıt arandığında her eczaneden temin edilebildiği görülür. Bazı test türleri indirimli olarak da satın alınabilir. Kendi içerisinde çeşitlere ayrılması testlerin farklı fiyatlandırılmasına neden olur. Hızlı gebelik testleri bazı durumlarda daha yüksek fiyatlardan alıcı bulabilir.

Bunlara da bakabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.