E-Nabiz

Factive Aile Hekimi Yazabilir mi

04.06.2022
Factive Aile Hekimi Yazabilir mi

Aile hekimleri hastalara ilaç yazmakla sorumludur. Bu sayede hastanelerin yükü hafiflemektedir. Factive aile hekimi yazabilir mi hastalar arasında merak konusu olmaktadır. Factive enfeksiyonların giderilmesinde etkili oldukça güçlü bir ilaçtır. Özellikle göğüs hastalıkları enfeksiyonlarında factive oldukça sık kullanılan bir antibiyotik çeşididir. Genel olarak antibiyotik kullanımı istenilen bir durum değildir. Ancak hastanın akciğerlerinde oluşan enfeksiyonun giderilmesi adına mutlaka antibiyotik kullanılması gerekir.

Zatürre ve sinüzit gibi rahatsızlıklarda mutlaka factive kullanımı sağlanmalıdır. Aile hekimleri bazı ilaçları yazma konusunda sınırlandırılmıştır. Aile hekimi kardiyoloji, nöroloji, psikiyatri, cildiye ve göz hastalıkları içeren ilaç yazamamaktadır. Bu alanlardaki hastaların doktor kontrolü şart olduğundan aile hekiminin ilaç yazması doğru olmamaktadır.

Factive Antibiyotik Aile Hekimlerince Yazılabilir mi

Factive antibiyotik içeriğinde Gemifloksasin denen maddeyi içermektedir. Gemifloksasin maddesi özellikle kalp hastalıklarında kullanılmaması gereken bir bileşendir. Bu sebeple dikkatli kullanılması gerekmektedir. Factive antibiyotik bir ilaç olduğundan aile hekimleri tarafından yazılabilmektedir. Ancak antibiyotik içerikler çok dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

Özellikle factive ilacı psikiyatri ilaçları ile beraber kullanılmamalıdır. Bu yüzden factive ilacı yazdırırken dikkatli olunması gerekir. Antibiyotik sınıfına giren bu ilaç aile hekimleri tarafından yazılabilir ancak hastanın kullanım konusunda dikkat etmesi de şarttır. Bu yüzden aile hekimleri bu ilacı yazarken hastaya kronik hastalıkları ile ilgili soru sorarak hastanın bu ilacı alıp alamayacağını da göz önünde bulundurmalıdır.

Benzer Antibiyotik Makalelerimiz

Aile hekimi antibiyotik yazabilir mi

Pratisyen hekim antibiyotik yazabilir mi

Aile hekimi diş ağrısı için antibiyotik yazabilir mi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.