E-Nabiz

MHRS Randevu Güncelleme Ve Erteleme Var Mı

23.04.2022
MHRS Randevu Güncelleme Ve Erteleme Var Mı

MHRS randevunuzu aldıktan sonra olabilecek herhangi bir aksi durumda, randevunuzu ertelemek veya bilgilerini güncellemek isteyebilirsiniz. Peki MHRS randevu güncelleme ve erteleme var mı? Dilerseniz MHRS randevularınızı nasıl güncelleyebileceğinizi veya erteleyebileceğinizi anlatalım.

MHRS Randevu Erteleme Nasıl Yapılır

MHRS yani Merkezi Hekim Randevu Sistemi üzerinden aldığınız randevulara, çeşitli nedenlerden dolayı katılamayacak olduğunuzda, randevu bilgilerinizi değiştirmeniz veya ertelemeniz gerekebilir. Ancak MHRS sistemi içerisinde randevu güncelleme ve erteleme seçeneği bulunmamaktadır. MHRS randevularınızı ertelemeniz veya güncellemeniz gereken durumlarda, randevunuzu tamamen iptal etmeniz önerilir.

MHRS sistemi üzerinden daha önceden aldığınız randevularınızı iptal etmek ve ertelemek istediğinizde ise bazı adımları uygulamalısınız. Dilerseniz uygulamanız gereken bu adımları sizler için sıralayalım.

  • İlk olarak MHRS mobil uygulamasından veya MHRS internet sitesi üzerinden mevcut olan hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından daha önceden aldığınız randevuların yer aldığı bölüme tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfadan iptal etmek istediğiniz randevuyu belirleyin.
  • Belirlediğiniz randevunun hemen sağ tarafındaki iptal et seçeneğine basın.

Bu sayede MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevular iptal edilecektir. Ayrıca randevularınızı Alo 182’yi arayarak da iptal edebilirsiniz. Bunun için sizlerden istenen T.C kimlik gibi bilgileri vermeniz ve randevunuzu iptal etmek istediğinizi söylemeniz yeterlidir. Dilerseniz https://www.hastanerandevu.gov.tr veya https://www.mhrs.gov.tr adresleri üzerinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS İptal Etmediğiniz Ve Gitmediğiniz Randevulara Ne Olur

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden aldığınız randevulara gidemeyecek olduğunuz durumlarda randevularınızı iptal etmeniz gerekir. Peki MHRS gitmeyecek olduğunuz veya unuttuğunuz randevuları iptal etmezseniz ne olur?

MHRS gitmeyeceğiniz randevuları iptal etmediğinizde herhangi bir muayene katkı payı ödemezsiniz. Ancak sıra bekleyen diğer vatandaşların muayene haklarını ihlal etmemek için, unuttuğunuz veya gitmeyecek olduğunuz randevuları mutlaka iptal etmeniz gerekir. MHRS randevularınızı, randevu saatinden yaklaşık olarak 1 saat öncesine kadar iptal edebilirsiniz.

MHRS Randevu Nasıl Alınır

MHRS üzerinden online bir şekilde randevu almak istiyorsanız, bazı adımları uygulamanız gerekir. Dilerseniz MHRS randevusu nasıl alınır sizlere kısaca anlatalım. MHRS sistemi üzerinden randevu almak istiyorsanız, ilk olarak MHRS mobil uygulamasını indirmelisiniz. Ardından aşağıdaki adımları sırası ile uygulayabilirsiniz.

  • MHRS mobil uygulaması üzerinden gerekli bilgileri (T.C kimlik şifre vb.) doldurarak hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından açılan sayfadaki “Hastane Randevusu Al” seçeneğine tıklayın.
  • Gerekli bilgileri doldurun.

Bu sayede MHRS randevularınızı alabilirsiniz. MHRS randevularınızı en erken aldığınız tarihin ertesi gününe alabilirsiniz. Dilerseniz de 15 güne kadar da geç bir tarihe alabilirsiniz. Ayrıca sadece mobil uygulama üzerinden değil, internet sitesi üzerinden de MHRS randevularınızı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Alo 182 ile kişisel bilgilerinizi (T.C. kimlik numarası ve diğer kimlik bilgilerinizi) ilgili personele söyleyerek MHRS randevunuzu talep edebilirsiniz. Bu sayede direkt olarak randevu alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.