E-Nabiz

E-Nabız Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir

15.01.2023
E-Nabız Ultrason Sonucu Nasıl Öğrenilir

Gelişen hızlı teknolojiyle birlikte birçok resmi işlemimizi bilgisayar ve mobil cihazlarımız aracılığıyla internetten kolaylıkla öğrenebiliyoruz. Son yıllarda ülkemizde de gelişen teknolojiye bağlı olarak tele-tıp alanında önemli gelişmeler olmaktadır. E-Nabız sistemi de bu önemli gelişmelerden biridir. E-Nabız sistemi muayene, tetkik ve tedavi amaçlı ziyaret ettiğimiz tüm sağlık kurumlarındaki verilerinizi toplayan sisteme denir. Bu verilerinizi internetin olduğu bilgisayar ve mobil cihazlarınızdan anlık takip edebilirsiniz. Dilerseniz bu verileri hekiminiz ile paylaşabilirsiniz. Peki ultrason çekimi e nabızda görünür mü?

E-Nabız ultrason sonucu nasıl öğrenilir

E-Nabız sistemini kullanırken bazı konularda kullanıcıların bilgilerinin eksik kaldığını görmekteyiz. Bu konulardan biri de E-Nabız aracılığıyla ultrason görüntülerini nasıl öğrenebiliriz. Peki E-Nabız’ dan ultrason görüntülerine nasıl ulaşabiliriz?

Öncelikle sisteme E-Devlet şifrenizle ya da aile hekiminizin cep telefonunuza göndereceği erişim koduyla giriş yapınız. Sonrası sol menüden ‘’Radyolojik Görüntülerim’’ butonuna tıklayınız. Burada size ait daha önce yapılan manyetik rezonans, röntgen, bilgisayarlı tomografi ve ultrason gibi görüntüleme sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz. Burada size yapılan tetkiklerin hangi tarihte, hangi hastanede ve vücudunuzun hangi bölgesine çekim yapıldığını görebilirsiniz. Ayrıca ‘’Raporu Aç’’ butonuna tıklayarak hekimin bulgularını da görebilirsiniz.

E-Nabız ultrason sonucu göremiyorum

E-Nabız ultrason raporuna https://enabiz.gov.tr/Goruntulerim/ adresine tıklayıp giriş yaptıktan sonra ulaşabilirsiniz. Muayene olduğunuz hastaneden ya da hekimden farklı bir yere muayene olduğunuzda tekrardan aynı ultrason görüntülemelerini yaptırmamak için E-Nabız sisteminden önceki görüntüleme raporlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ultrason raporlarına ulaşmak işte bu kadar basit.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.