E-Nabiz

E Nabız Turkovac randevu alma

29.12.2021
E Nabız Turkovac randevu alma

Öncelikle devlet yetkilileri yerli aşı olan Turkovac’ı hizmete sunmak için vatandaşları gönüllü olmaya çağırdı. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) ve Erciyes Üniversitesi ortak çalışması olarak geliştirilen Turkovac kapsamında gönüllü vatandaşlarımıza uygulanacağı bildiriliyor.

E Nabız Turkovac randevu alma

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca özellikle 3. Doz aşı için Turkovac tercih edilebileceğini açıkladı. Öncelikle vatandaş nasıl gönüllü olabileceğini ve nasıl randevu alacağını merak ediyor.

Özellikle Turkovac aşısını Covid19 geçirmemiş, 18-59 yaş aralığında sağlıklı olan her vatandaş destek olabilecek. Tabi ki 3. Doz aşı tercihi serbest olacak. Yetkililer destek olmak için özellikle 3.000 kişinin Turkovac aşı tercihinde bulunmasını istedi.

Turkovac Aşısı İçin Randevu Nasıl Alınır?

Tukovac aşısı için randevu almak isteyen vatandaşlar bunu e nabız üzerinden gerçekleştirebilecek. Öncelikle vatandaşlarımız e nabız sistemi uygulamasına giriş yapabilmek için T.C kimlik numaraları ve e nabız şifreleri ile sisteme giriş yapmak zorundadır. Sizi e nabız sisteminin ana sayfası karşılayacak. E nabız ana sayfasın da bulunan ‘’Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol’’ seçeneğine tıkladığınız zaman karşınıza iki seçenek çıkacaktır. 3. Doz Turkovac aşı çalışması için gönüllü olmak isteyen vatandaşlarımız buradan kendilerine hatırlatma randevusu oluşturabilecekler. Daha önce gönüllü olmak isteyen vatandaşlarımız enabiz.gov.tr den başvuru yapıyorlardı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.