E-Nabiz

Aile Hekimi Sabah Kaçta Açılıyor?

18.01.2022
Aile Hekimi Sabah Kaçta Açılıyor?

Aile hekimi sabah kaçta açılıyor, sağlık ocağı kaçta açılıyor sabah, aile hekimi, sağlık ocağı öğlen kaçta açılıyor ve aile hekimi çalışma saatleri nelerdir gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile Hekimliği halk arasında sağlık ocağı, raporlu veya raporsuz ilaç yazdırmak, muayene olmak ya da bilgi almak için sık olarak ziyaret edilen kurumlardır. Pandemi sürecinin başlaması ile testler, kontroller ve covid-19 tedavisi için yapılan aşılar ile Aile Hekimlerinin yükü artmıştır.

Aile Hekimi Sabah Kaçta Açılıyor?

Vatandaşların tıbbi tanı veya ilk müdahale için başvurulduğu Aile Hekimi, İkamet yerlerine yakın olması ve ulaşılabilirliği ile sıkça tercih edilmektedir. Devlet tarafından sağlık hizmeti vermesi için kurulan Aile Hekimlikleri; köy, mahalle ve kasaba gibi yerleşimlerde bulunur.

Aile Hekimi Hafta Sonu Açık mı?

Acil sağlık kuruluşları dışında kalan Poliklinikler ya da Aile Hekimliği hafta sonları hizmete kapalıdır.

Aile Hekimi Çalışma Saatleri Öğle Tatili

Devlet tarafından sağlık hizmeti vermesi için açılan Aile hekimliği mesai saatleri ya da öğle tatili yasa da belirtilmiştir. Ülke genelinde Aile Hekimliği öğle tatili 12:00 ile 13:00 saatleri arasında uygulanır. Aile Hekimi 8:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam eder.

Aile Hekimi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Aile Hekimliği raporlu veya raporsuz ilaç yazdırmak, muayene olmak, hastalık hakkında bilgi almak ya da gebelik kontrolü için sık olarak başvurulan kurumlardan biridir. Aile Hekimi hafta içi çalışma saatleri sabah 8:00 akşam 17:00 olarak belirlenmiştir. Öğle tatili saatleri ise 12:00 13:00 arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.