E-Nabiz

E-Nabız Tanı Sildirme Dilekçesi

16.01.2023
E-Nabız Tanı Sildirme Dilekçesi

E-Nabız tanı sildirme yapmak isteyen hastalar bulunmaktadır. Bu hastalar, e-nabız tanı sildirme dilekçesi yazar. Bununla birlikte dilekçenin nasıl yazıldığını merak edebilirisiniz. E-nabız tanı sildirme dilekçesi nedir, hangi bilgilere yer verilir ve nasıl yazılır diye merak ediyor iseniz mutlaka bu konuya ilişkin içeriğimizden yararlanmalısınız.

e-nabız her ne kadar sağlık verilerinizin girildiği bir alan olsa dahi, sistem üzerinden yanlışlıkların yapılması muhtemel olan bir algoritmadır. Uygulamada yanlış tanı bilgileri de bulunabilir. Gitmediğiniz bir muayene ya da olmayan bir muayene olmuş gibi görünebilir. Bu da sistem yanlışlığından kaynaklıdır. Bazen de hastalığın tanısı yanlış konulur ve bunun sonucunda yanlış tanı olarak bu sizin hayatınızı etkileyebilir. Böyle bir durumda yapılması gereken işlemlerden ilki yanlış tanıyı sildirmek olmalıdır.

E-Nabız Tanı Sildirme Dilekçesi Nasıl Verilir?

  • Size yanlış bir tanı konulmuş ise ve sonradan bunun yanlışlığı kanıtlanmış ise, e-nabız üzerinden de bu hatanın giderilmesi için dilekçe yazmanız ve bildirmeniz beklenir.
  • e-nabızda yer alan yanlış tanıyı ilk iş olarak profilinizde görünmesini kapayabilirsiniz. Hekimlere tanının kapanmasının ardından bu tanıyı sildirmek için çalışma sağlayabilirsiniz.
  • Bulunduğunuz il veya ilçenin Sağlık Müdürlüğü’ ne gidersiniz. Burada yanlış tanıyı sildirmek istediğinizi belirtirsiniz. Size doldurmanız gereken bir dilekçe formu verirler. Bu formu doldurursunuz.
  • Dilekçeyi doldurup imzalayıp teslim ederek yanlış tanıyı sildirme işlemini sağlamaya bir adım atarsınız.

Var olan yanlış tanı anında silinmez. Bunun için bir heyet oluşturulur. Hasta muayene edilir. Var olan konulmuş tanının olmadığı heyet raporu ile kanıtlanırsa, o zaman tanı da silinmiş olur. Böylelikle tanı sildirme işlemi kısa süre içinde sonuçlanır. Güvenilir bir şekilde sizler de yanlış tanı sildirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir dilekçe ile sizi rahatsız eden bu tanıların kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni makalelerimiz olan E-Nabız tahlil sonuçları kırmızı, E-Nabız 2015 öncesi ve E-Nabız güvenli mi yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.