E-Nabiz

E nabız pozitif sonuç

14.02.2022
E nabız pozitif sonuç

E nabız pozitif sonuç, pozitif sonuç kaç gün karantina ve korona pozitif test sonuçları gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Covid-19 test sonucu ile vatandaş artık corona virüse yakalanıp yakalanmadığını öğrenebilecek. Vatandaşların sağlık birimlerinde verdiği test sonuçları e nabız üzerinden paylaşılabilecek.

E Nabız Üzerinden PCR Pozitif Test Sonucu Nasıl Öğrenilir?

T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sistemi sağlık birimlerinde yapılan işlemlerin takibini kolaylaştırıyor. T.C Sağlık Bakanlığı E nabız sisteminde covid testi yaptıran vatandaşların test sonuçları e nabız üzerinden açıklanıyor. Yapılan test sonucuna göre izolasyon süreci başlıyor. Korona testi pozitif çıkan vatandaşlarla sağlık birimleri irtibata geçip ilaç tedariği yapıyorlar ve karantina dönemi başlıyor.

Covid test sonucunuz e nabız üzerinden açılan an ekrandan test sonuçlarım bölümünden öğrenebilirsiniz.

Test Sonucumuz Pozitif ise Ne Yapmamız Gerekiyor?

Öncelikle kendimizi izole etmeliyiz. Acilen evinize gidip kendinizi izole etmeniz gerekir. Acil ihtiyaçlarınız dışında evinizden dışarı çıkmamanız gerekir. Evde ki diğer insanlarla temastan kaçının. Semptomlarınız kötüleşmeye devam ederse acilen sağlık birimleriyle irtibata geçmeniz gerekiyor.

İzolasyon süreciniz test sonucunuzdan 10 gün sonra sona erer. Eğer bu 10 gün öncesinden test yaptırdıysanız ve test sonucunuz negatif çıktıysa bu diğer testin süresini bitirir ve izolasyon süresi bitmiş olur. Ayrıca negatif olan test sonucunuz ailenizin de karantina sürecini sonlandırır.

E Nabız karantina rapor görünmüyor

E nabız EKG sonuçlarına nasıl ulaşılır?

Sağlık ocağı tahlil sonuçları e nabıza ne zaman düşer

E Nabız Elisa testi

Bazı alerjiler test sonuçlarınızı yanlış çıkarabilir. Bunun için güvenilir bir test yaptırmakta fayda vardır. Pozitif olan test sonucunuzu ailenizle ve yakın çevrenizle paylaşın. Ev halkınız da test vermek için acil durumlarda dışarı çıkabilir. Ev halkınızın karantina süreci de sizin test sonucunuzdan 14 gün sonra sona erer. Test sonucunuzun pozitif çıkması halinde evde de maske ve mesafe kurallarına uymanız tavsiye edilir. İzolasyonla alakalı belge ihtiyaçlarınızda emniyet makamlarına başvurulması gerekir. Kendinizin veya ev halkınızın izolasyon durumunu danışma hatlarına veya bilgilendirme hizmetlerini kullanmanız önerilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.