E-Nabiz

İngiltere Doktor Maaşları

13.01.2022
İngiltere Doktor Maaşları

İngiltere doktor maaşları, İngiltere doktor maaşları ne kadar, İngiltere doktor olmak, İngiltere doktor maaşları 2022 ve İngiltere asistan doktor maaşları gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Doktor maaşları, her ülkeye göre farklılıklar göstermekte. İngiltere’de doktor maaşları ülkemize göre daha yüksek seviyelerde yer alıyor. Bunun en önemli sebebi dolar ve euro kurlarında oluşan yükleşin etkili olması. Türkiye’de görev yapan bir doktor, İngiltere’de görev yapan bir doktora göre emeğinin karşılığını almıyor gibi görünebilir. Bu normal bir algı. Şimdi İngiltere’de doktor maaşları ne kadarmış göz atalım.

İngiltere Doktor Maaşları 2022

Doktor maaşları kademesine göre değişklik göstermekle birlikte doktorun atandığı şehre göre de değişiklik göstermekte. Mesela doğuda görev yapan bir doktor ile batıda görev yapan bir doktor aynı maaşı almıyor. Doğudaki doktor daha yüksek almakta. Yeni doktorluğa başlayan ve aile hekimliğinde göreve başlayan bir doktor 18 bin TL maaşa kadar çıkabilmekte. Ocak zammı ile böyle bir maaş ortaya çıkmakta. Ancak İngiltere’de görev yapan yeni atanmış bir doktor ocak zammı ile 27 bin Euro almakta. Tabi ki çalışma saatleri farklılık gösterebilmekte.

Doktor maaşları uzman, yeni doktor gibi sebeplerden dolayı farklılık gösterebilmekte. Uzman olarak göreve başlayan doktor ocak zammıyla birlikte 12,400 TL maaş alırken İngiltere’de uzamn doktor 48,000 Euro maaş almakta. Ayrıca ek ücretler farklı şekilde hesaplandığı için brüt maaşa sonradan eklenmekte.

İngiltere’de Doktor Olmak

Ülkemizdeki şartlar göz önüne alındığında yurt dışında çalışmak daha avantajlı görünüyor olabilir. Ancak İngiltere gibi ülkelerde satılan her ürünün maaş ve zamlarla aynı oranda yüksek fiyatlara sahip olduğu unutulmamalı. Doktorluk için İngiltere’ye gitmek parlak bir fikir. Ancak Türkiye ile çalışma saatları ve şartları karşılaştırılarak bir karar verilmeli. Çünkü bazı farklılıklar bulunmakta.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.