E-Nabiz

E Nabız karantina rapor görünmüyor

06.01.2022
E Nabız karantina rapor görünmüyor

E-Nabız uygulaması bizlere sağlık alanında sayısız içerik ve hizmet sunan tüm hastane geçmişinizi görebileceğiniz sağlık uygulamasıdır. Ayrıca günümüzün en yaygın bulaşıcı hastalığı olan Covid-19 hakkında detaylı bilgi edinebilir kendi aşı, karantina gibi bilgilerinizi görüntüleyebilir tüm bunları ücretsiz ve çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

E Nabız karantina rapor görünmüyor

E-Nabız uygulamasına e-devlet üzerinden kayıt olup giriş yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri vererek kayıt olup giriş yaptıktan sonra uygulamanın hemen ana sayfasında Covid-19 hakkında aşı ve aşı gönüllüsü olma butonlarıda görebilirsiniz. Buradan henüz yaptırmamış iseniz Covid-19 aşısı hakkında aşınız gelmiş ise uygun tarih ve saati seçerek aşınızı olabilirsiniz. Aşı dışındaki karantina işlemleri ve karantina raporu gibi bilgilerinizi E-Nabız uygulaması yerine “Hayat Eve Sığar” uygulamasına kayıt yaptırıp giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Bunun için “HES” uygulamasını indirip giriş yaptıktan sonra uygulama içerisinde bulunan aşı kartı oluşturma, karantina raporu oluşturma gibi seçeneklerden size uygun olanı seçip karantina da olduğunuz herhangi bir dönemi görebilir çıktısını alabilirsiniz.

HES uygulaması sayesinde karantina da olduğunu dönemde herhangi bir vatandaşın dışarı çıkma ve dışarıda herhangi bir kapalı alana girme olasılığı en aza indirilmiştir. Bizlerin de böyle kısıtlama denetleme gibi şeylere gerek duymadan karantina olduğumuz dönemde dışarı çıkamamaya dikkat etmesi gerekmektedir. Karantina raporunu karantina dönemi bittikten sonra oluşturmak ve kullanmak çok daha sağlıklı olacaktır bu gibi durumlara da dikkat etmek gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.