E-Nabiz

E-Nabız network error

11.12.2021
E-Nabız network error

E-nabız sağlık ile ilgili birçok işlemi yaptığımız bir platform olarak karşımıza çıkmakta. Bir hastane veya aile hekiminden randevu almaktan tahlil sonuçlarımıza kadar birçok işlemimizi bu platform üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Tabii ki bu kadar işlemi gerçekleştirebildiğimiz platformda oluşan bir sorun da işlemlerimizi aksatabiliyor. Peki E-nabız network error hatası nasıl düzeltilir? Bu sorunun sebebi nedir?

E-nabız Network Error Hatası

Network Error hatası internet hatasıdır. Bağlantı problemi olduğunun göstergesidir. Bu sorunun birçok nedeni olabilir. Bağlantınızda problem olması, e-nabız kaynaklı bir sorunun olması, VPN veya DNS ayarlarınızda bir sorun olması bu problemlerin başında gelmektedir.

E-Nabız Network Error Hatası Çözümü

Bu hatanın birçok sebebi olduğundan dolayı tek bir çözümü yoktur. Birden fazla çözüm yolu olabilir. İlk yol bağlantınızı kontrol etmektir. Farklı bir internet sitesine giriş yapıp internetinizde bir bağlantı hatası olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer internetiniz varsa ikinci yol olarak VPN ve DNS ayarlarınızı kontrol ederek başlayabilirsiniz. Eğer bir VPN programı kullanıyorsanız bunu kapatıp e-nabız uygulamasına girmeyi deneyebilirsiniz.

Bir diğer çözüm yolu da DNS adreslerinizi kontrol etmektir. Eğer kullandığınız bir DNS varsa bunu devre dışı bırakıp e-nabız uygulamasına girmeyi deneyebilirsiniz. Eğer bir DNS kullanmıyorsanız da bir DNS girmeyi deneyebilirsiniz. DNS olarak Google’a ait 8.8.8.8, 8.8.4.4 DNS adreslerini kullanabilirsiniz. Bu DNS adresleri hem güvenilirdir hem de bir çok bağlantı problemini çözmekte size yardımcı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.