E-Nabiz

E-Nabız ebeveyn onayı için çocuk sekmesi görünmüyor

09.01.2023
E-Nabız ebeveyn onayı için çocuk sekmesi görünmüyor

e-nabız Ebeveyn Onayı için Çocuk Sekmesi Görünmüyor diye uyarı alıyor olabilirisiniz. Bunun birçok sebebi olabilir. Anne ya da babanı yabancı uyruklu olması durumunda ya da anne ya da babanın boşanmış olması durumunda sıklıkla karşılaşılan verilen e-nabız hatasıdır diyebiliriz.

E-Nabız ebeveyn onayı için çocuk sekmesi görünmüyor

Sizler de bu uyarıyı aldıysanız, kendi e-nabız alanınıza çocuğunuzu eklemelisiniz. Ana sayfa üzerinde çocuğunuzu göremediğinize dair, uyarı işareti vardır. Bu uyarı butonuna tıkladığınızda, size yapılması gereken adımları iletmektedir. Bizler de bu adımları şu şekilde aktarabiliriz:

e-nabız girişi yapar ve çocuklarım kısmına giriş yaparsınız. Bu sekmeyi tıkadığınız zaman sizin kaç tane çocuğunuz var ise onun sistemde otomatik olarak çıkması gerekir. Ancak bazı ebeveynler çocuklarını bu sekmede göremiyor. Görememesinin temel nedeni; ebeveynlerin her ikisinin de karşılıklı olarak onay vermiş olmasının gerektiğidir.

Yani anne onay verdiğinde babada da görünür. Baba onay verdiğinde annenin sisteminde de görünür. Bu nedenle karşılıklı etkileşimde bulunmak gerekir. Ebeveyn onayı için; e-nabız giriş- sol kısımda bulunan paylaş sekmesine tıklama – çocuklarım – çocuğu seçip onay ver butonuna basma şeklinde ilerleyen adımları yerine getirmeniz gerekir.

Olası bir onay çıkmaması, ebeveyn onayı vermemesi ya da çocuk ismi çıkmaması gibi durumlar ile karşılaşıldığında ise 182 yi arayarak durumu iletmeniz sorunu çözecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.