E-Nabiz

Paxera Yeşil Reçete mi

10.02.2023
Paxera Yeşil Reçete mi

Yeşil reçeteli ilaçlar Sağlık Bakanlığı’nın da tarif ettiği ve onayladığı tıbbi amaçlı olarak içerisinde uyuşturucu madde özelliği bulunan ve insanların psikolojik olarak hastalıklarında kullandığı ilaç türlerini kapsar. Ruh halini düzenleyen Paxera reçeteli mi konusu da sıklıkla araştırılıyor.

Paxera adı verilen ilaç grubu antidepresan olarak depresif durumlarda, psikolojik rahatsızlığın tedavisi için kullanılmaktadır. Paxera reçetesiz alınır mı sorusu sıklıkla merak ediliyor. Kesinlikle doktorun tavsiyesi ve reçetesi üzerine alınabilen bir ilaç olduğu söylenmelidir. Serotonin hormonunu etkilediği için muhakkak ki doktorun tavsiyesi ve reçetesi ile kullanılmalıdır. İçinde uyuşturucu özellikli maddeler bulunmadığından paxera yeşil reçete kategorisindedir.

Paxera Reçetesiz Satılır mı

Paxera yeşil reçeteli ilaç grubu içerisinde yer alan psikolojik tedavilerde kullanılan bir antidepresandır. 28’li ya da 56’lı tabletler halinde 10 miligramdan başlayarak 40 miligrama kadar farklı paketlerde satılır. Panik atak, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, travma, stres ve kaygı bozukluğu durumlarında kullanılabilir. Paxera daha olumlu düşünebilmeyi, kaygıyla baş edebilmeyi, ruh halinde dengeleyerek uyku durumundaki problemi giderebilmeyi sağlar.

Zihinsel dengeyi korumayı sağladığı için hormonlarda denge durumunda değişiklik yaşatır. Bu sebeple muhakkak ki doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Paxera reçetesiz satılır mı sorusu da merak ediliyor. Yapılan araştırmalar klinik vakalarda, yaygın stres bozukluklarında, hastanın yaşına ve vücuttaki sağlık durumuna göre verilmesi gereken bu ilacın kesinlikle doktor gözetiminde alınması gereken bir ilaç olduğu biliniyor. Reçeteli olarak satışı yapılan Paxera eczaneden alınır mı sorusu için yapılan güncel araştırmaya göre 28’li tableti 20 miligram olacak şekilde 62.39 TL’ye eczaneden satın alınabilir.

Önceki yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.