E-Nabiz

E nabız Kaç Yaşında Alınır

22.01.2023
E nabız Kaç Yaşında Alınır

E-Nabız hastane, sağlık ocağı, eczane ve nöbetçi eczane, randevu gibi sınırsız birçok sağlık hizmetini içerisinde barındıran günümüzde en çok kullanılan milyonlarca kez indirilmiş ve sürekli kendini yenileyen telefonunuzda ücretsiz bir şekilde kullanacağınız sağlık uygulamasıdır.

E nabız kaç yaşında alınır

E-Nabız uygulamasına gerekli işlemleri yapıp, burada özellikle e-devlet bilgileriniz gerekmektedir, kayıt olduktan sonra giriş yapabilir ve tüm hastane, randevu, tahlil, eczane, sağlık ocağı vs. tüm işlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz. E-Nabız uygulamasını kendi adınıza kullanabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. E-Nabız uygulamasına kayıt için e-devlet şifreniz gerekeceği için ve diğer türlü kayıt içinde 18 yaşından büyük olmanız gerekeceği için henüz 18 yaşını doldurmamış iseniz kayıt yaptıramazsınız. Ancak 18 yaşından küçük vatandaşlar için E-Nabız uygulamasında gerekli işlemleri velisi (annesi, babası) kendi E-Nabız bilgileri üzerinden gerçekleştirebilir.

Yeni yazılarımıza da bakabilirsiniz:

E-Nabız değer referans dışı ne demek

E-nabız adres değişikliği

E-Nabız görüntülü muayene

E-Nabız kilo silme nasıl yapılır?

Özellikle günümüzün en büyük problemi olan Covid-19’un aşı,test, sonuç gibi işlemlerinde 18 yaşından küçük çocuklar için ebeveyninin E-Nabızı işlemleri çok hızlı bir şekilde yapmasında çok yardımcı olacaktır. Onun dışında okulda gereken izin işlemleri için hastane raporları için 18 yaşından küçük öğrencilerin bu tür belgeleri Velisinin E-Nabız bilgileri üzerinden bulunabilir. 18 yaşını doldurmuş her vatandaş ise öğrenci olup olmama durumuna bakılmaksızın en yakın PTT kuruluşundan e-devlet şifresini alabilir ve o şifre üzerinden de E-Nabız uygulamasına kendi adına kaydını oluşturup giriş yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.