E-Nabiz

Sinecod Reçetesiz Satılır mı

03.12.2022
Sinecod Reçetesiz Satılır mı

Şurup formunda bir ilaç olan sinecod öksürük baskılayıcı ilaçlar grubunda yer alır. Kullanımı yaygın olduğundan dolayı sinecod reçetesiz satılır mı sorusu sıklıkla merak edilir. Reçeteli olarak satışı yapılan bu ilaç yetişkinlerde günde üç kere ve yedi günden uzun olmamak kaydıyla kullanılır. Farklı nedenlerden dolayı görülen öksürük şikayetleri için verilen sinecod aç ya da tok karnına içilebilir.

İlacı kullanmadan önce eczacıya ya da doktora danışmak gerekir. Sinecod eczaneden alınır mı diye bakıldığında doktor tarafından reçete edildikten sonra alınabildiği görülecektir. Hamilelerin ilk üç ay boyunca bu ilacı kullanımı tavsiye edilmez. Yalnızca doktor onay verdiği takdirde eczaneden temin edilebilir.

Sinecod Reçetesiz Alınır mı

Yetişkinlerde ve çocuklarda farklı şekillerde kullanılan sinecod doktor tarafından önerilen dozda alınır. Eğer ilacın içilmesi unutulursa unutulan dozlar sonradan çift alınmamalıdır. Sinecod reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı bu tür bilinçsiz kullanımları önlemek amacıyla olumsuzdur. Yalnızca doktor tarafından önerilen hallerde ilaç kullanılabilir.

Talcid reçetesiz satılır mı

Sinecod reçeteli mi diye araştırıldığında reçete ile satıldığı görülecektir. 12 yaşının altındakiler için bu ilacın kullanımı tavsiye edilmemektedir. Eğer öksürük şikayeti kötüleşirse ya da yedi günden uzun sürerse, inatçı baş ağrısı ve ateş olursa mutlaka doktora danışılmalıdır. Hem hap hem de şurup versiyonu bulunan sinecod nemden ve ısıdan korunarak muhafaza edilmeli, çocukların ulaşamayacağı ve göremeyeceği yerde saklanmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.