E-Nabiz

Duphaston Reçetesiz Satılır mı

29.09.2022
Duphaston Reçetesiz Satılır mı

Duphaston reçetesiz alınır mı ve Duphaston SGK karşılıyor mu? bu iki sorunun yanıtını en doğru ve net bir şekilde burada bulabileceksiniz. Bu özelliği ile birlikte hızlı ve nitelikli yanıtları sizler de keşfedebileceksiniz. Duphaston ilacı Kadın doğum uzmanları tarafından yazılan beyaz reçeteli bir ilaçtır. Adet döngüsünü düzenlemek amacı ile kullanılır. Ayrıca kadın hastalıkları hususunda da etkilidir. Uzman tarafından reçete edilmesi önemlidir. SGK bu ilacı karşılamaktadır.

Duphaston Reçetesiz Alınır mı

Duphaston ilacının reçetesiz satın alınması mümkün değildir. Ayrıca Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanları dışındaki kimse, bu ilacı reçeteye yazamaz. Aile hekimleri ya da uzmanlık alanı dışında olan hekimler Duphaston ilacını reçeteye yazamaz. Ancak sadece hastanın raporu bulunuyor ise yazılabilir. İlacın içeriğinde kadınlık hormonu bulunur.

Brufen reçetesiz satılır mı

Kadınların adet görmeme eğilimlerinin başında progesteron adı verilen bu kadınlık hormonunun azalması ya da yok olması vardır. Buna erken yaşta var olan menopoz da dahildir. Ancak Duphaston ilacı içeriğinde proteston hormonu bulunan ve bu yönde tedavici edici bir etkiye sahip olan ilaçtır. Günde bir tane olacak şekilde kullanılır. Tok karnına alınması, oluşabilecek mide bulantılarının önüne geçilmesi adına önemlidir. Aynı saatte alınmaya özen gösterilmelidir. Örneğin sabaha tok karnına alınmaya başladıysa hep sabah ya da akşam başkandıysa hep akşam aynı saatte alınması, hormonların da belirli bir düzene girmesini kolaylaştıracaktır. Hormon eksikliğinin durumuna bağlı olarak uzun süreli tedavi gerektirebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.