E-Nabiz

E-Nabız hesabı silme

10.01.2023
E-Nabız hesabı silme

E-Nabız hesabı silme yetkisi vatandaşlara verilmiştir. Bilindiği üzere e-nabız sistemine giriş iki türlü olur. Birincisi e-devlet sistemi üzerinden giriş yapmak ikincisi de direkt e-nabız şifresi ile uygulama üzerinden giriş yapmaktır.

E-Nabız hesabı silme

Hesap silme yetkisi de bu giriş işlemleri içinden yalnızca e-devlet üzerinden e-nabız sistemine giriş yapan kişilere verilir. Yani bu işlem için ilk kurak sisteme giriş yerinizdir. Sol üst bölümde yer alan profili görüntüle kısmı vardır. Fotoğraf alanı olarak da bilinen buraya tıkladığınız zaman sayfayı en alta indirişiniz. Hesabı kapatmaya ilişkin buton olduğunu göreceksiniz.

Buraya tıklayınca sistemde kayıtlı olan birinci sırada yer alan cep telefonu numaranıza gelen onay kodunu aynı şekilde ilgili bölümdeki kod kısmına yazmanız gerekir. Onayladıktan sonra hesabınız da kalıcı olarak kapatılacaktır. Hesap silme işlemi kalıcı olmaz. Burada yeniden e-devle sistemi üzerinden girip e-nabız hesabını aktive etmeniz gereken butonu tıkladığınızda bilgileriniz geri gelecek ve uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.