E-Nabiz

Cortair Reçetesiz Satılır mı

06.09.2022
Cortair Reçetesiz Satılır mı

Cortair, astım hastalığının tüm basamaklarındaki iltihabı gidermek, var olan hastalık belirtilerini kontrol altına almak ve solunum yolunu genişletmek amacıyla kullanılan steroid grubundan bir ilaçtır. Peki astım tedavisinde hayat kurtarıcı bir niteliğe sahip olan Cortair reçetesiz alınır mı? Cortair aç mı tok mu? Tüm merak edilenler için işte detaylar!

Cortair, astım hastalığının yanı sıra özellikle bebek ve çocuklarda ani bir şekilde ortaya çıkıp hastanede yatmaya gerektiren ve virüslerin sebep olduğu bir üst solunum yolu enfeksiyonu olarak tabir edilen krup hastalığının tedavisinde de kullanılmaktadır. Cortair, reçeteli satılan ilaç grupları arasında yer almaktadır.

Cortair Aç Karna mı Tok Karna mı

20 adet flakon içeren paketlerde kullanılmakta olan Cortair, solunum yolu ile alınmaktadır. Her flakon tek kullanım için uygundur. Bu ilacı kullanabilmek için bir nebulizatör diğer adıyla inhalasyon cihazına ihtiyaç vardır. Nebulizatör, sıvı ilaçları buhara çevirerek solunum problemi yaşayan hastaların nefeslerini rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu cihazın dönüştürdüğü buhar, hasta tarafından solunarak akciğerin tedavisi amaçlanmaktadır.

Colchicum dispert reçetesiz satılır mı

Nebulizatör ile istenen verimin oluşturulabilmesi için cihaza konulacak olan solüsyon miktarı, uygun yüz maskesi tercihi, hava akım hızının doğru bir şekilde ayarlanmış olması, ilaç sıcaklığı, nebulizasyon için önerilen süre, ilaç haznesinin pozisyonu, ortaya çıkabilecek olan yan etkilerin tanınması, uygulamadan sonra hastanın ağız temizliği ve cihazın temizliği gibi önem teşkil eden hususlara özen gösterilmelidir. Cortair kullanımı, doktorun reçete ettiği şekilde olmalıdır. Genellikle yemeklerden önce yani aç karnına alınmaktadır.

Yorumlar
  1. Necati dedi ki:

    Aç karnınamı tok karnınamıda çok açıklayıcı olmuşsunuz dalgamı geçiyosunuz