E-Nabiz

E-Nabız Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

10.01.2023
E-Nabız Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır

Günümüzde birçoğumuz sağlıkla alakalı bilgileri e-Nabız üzerinden takip ediyoruz. Sağlığımıza dair bilgilere bu uygulamadan kolayca ulaşabiliyoruz. Ancak bu bilgilerin sadece bizim özelimizde olmasını istemek de en doğal hakkımız. Ayrıca e-Nabız uygulaması her ne kadar güvenli olsa da hesabımızın gizlilik ayarlarını yapmamız uygulamayı da daha güvenli bir şekilde kullanmamızı sağlayacaktır. Peki e-Nabız uygulamasının gizlilik ayarlarını nasıl yapacağım? Bu yazımız, bu soruyu soranlar için bir cevap niteliğinde olacaktır.

E-Nabız gizlilik ayarları nasıl yapılır

Siz de e-Nabız uygulamasını güvenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız bu yazımızı dikkatle takip edin. Sizin için bu adımları madde madde sunmaya çalışacağız.

  • Her şeyden önce bir e-Nabız hesabınız olmalı. Sağlığınıza dair bilgilerin güvenli bir yerde olması için internetinizin bağlı olduğu bir cihazdan kendi TC. kimlik numaranızla bu uygulamaya giriş yapmalısınız.
  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol köşedeki sekmelerde Ziyaretlerim bölümüne girin.
  • Ziyaretlerim bölümde daha önceden yapılmış olan hastane randevularına, ilaç reçetelerine kısaca devlet kontrolünde sağlıkla alakalı yapılan her işlemi göreceksiniz.
  • Ardından orada profilinizde görünmesini istemediğiniz bir işlemi “Profilimde Görünmesin” butonuna tıklayarak bilgilerinizi gizlemiş ve artık bunu sadece devlet kontrolüne almış olacaksınız. İşte yapacağınız tüm işlemler bu kadar.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.