E-Nabiz

Bepanthol Krem Reçeteye Yazılır mı

16.10.2022
Bepanthol Krem Reçeteye Yazılır mı

Bepanthol krem reçeteye yazılır mı sorusuna ilişkin kısaca yanıt vermek gerekirse; evet hekiminizin gerek gördüğü durumlarda Bepanthol kremi yazdırabilmeniz mümkün. Böylelikle doktor tarafından reçeteye yazıldığı takdirde, bepanthol krem SGK tarafından karşılanmış olur.

Sağladığı faydalardan dolayı sıklıkla tercih edilerek kullanılan Bepanthol krem, her yaş grubu için kullanıma uygun olup, hem iyileştirici hem de nemlendirici özelliğe sahiptir.

Ayrıca Bepanthol kremin birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Örneğin; Bepanthol sensiderm hassas ciltlerde meydana gelen alerjik kaşıntı ve kızarıklıkların giderilmesi için üretilmiştir.

Bepanthol derma, cildi nemlendirerek bakım kremi olarak kullanılmaktadır ve son olarak Bepanthol sensidaly kuru cilt yapısının gerek duyduğu nemi cilde sağlamaktadır.

Balık yağı reçeteye yazılır mı

Tüm bunların yanında Bepanthol pişik kremi de mevcuttur. Bebeklerde oluşan pişikler için rahatlıkla kullanılan Bepanthol krem, aynı zamanda sivilcelenme ve kiloya bağlı bacağın iç bölümleri ile kol boğumlarında rastlanılan pişiklerin tedavisinde de kullanılabilmektedir.

Bepanthol, özellikle su bazlı bir yapıya sahip olduğu için kullanıldığı alanda hızlı şekilde emilerek, kesinlikle yağlı bir his bırakmaz ve oldukça canlı bir görünüm sağlar.

Bepanthol Kremin Faydaları Nelerdir

  • Kuru cilt yapısının ihtiyaç duyduğu nem oranının cilde kazandırılmasına yardımcı olur
  • Günlük nemlendirici ve iyileştirici özelliği ile cilde canlılık verir
  • Kızarıklığı ve tahrişi yatıştırır
  • Bebekler ile yetişkinlerde meydana gelen pişik problemleri için son derece iyileştirici yapıya sahiptir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.