E-Nabiz

Mhrs kan tahlil sonuçları

11.09.2023
Mhrs kan tahlil sonuçları

Merkezi hekim randevu sistemi, vatandaşların online olarak hekim randevusu alabilmesi için Sağlık Bakanlığının geliştirdiği bir sistemdir. İnternet sitesi ya da mobil uygulama üzerinden muayene ve tahlil sonuçlarını doktorlarına göstermek için kolaylıkla randevu alınabilmektedir. İnternetten uzak olan vatandaşlar için ise Alo 182 çağrı hattı bulunmaktadır. Canlı operatörler yardımı ile müsait zamanlar için istediğiniz doktor ve klinik üzerinden randevularınızı oluşturabilirsiniz.

Muayene ardından doktorunuzun istediği tahlilleri de MHRS üzerinden görebilirsiniz. MHRS sistemi sayesinde vatandaşlar artık hastanede saatlerce sıra bekleme derdinden kurtuldu. Sadece hasta vatandaşlar için değil hasta yakınları da bu sayede sırada vakit kaybetmeyerek, hastane içerisinde oluşan mevcut yoğunluğa da son verilmiş oldu. Bir yandan da hastanede kan tahlil sonuçlarını beklenmesine, çıkıp çıkmadığını kontrol etmek için danışmaya sorulmasına da gerek kalınmadı. MHRS üzerinden kan tahlil sonucu çıkıp çıkmadığını görebilir ve bunu baz alarak hekiminizle tekrardan görüşebilmenize fırsat tanındı.

Kan tahlil sonuçlarını görebilmek için öncelikle www.hastanerandevu.gov.tr internet sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz eğeri bilgilerinizi görebilmek için üyelik oluşturmalısınız. Siteye giriş yapmanız ardından randevu al butonuna tıklayarak MHRS sistemine giriş yaparsınız. Randevu ardından mevcut tahlillerinizi görmek için www.enabiz.gov.tr internet sitesinde anasayfada sol tarafta yer alan tahlillerime tıklamanız gerekmektedir. Eğer kan tahlili sonucunuz görünmüyorsa henüz sonuçlanmamış demektir. Gün içerisinde birkaç kontrol ardından sonucunuz çıkınca hekimiz ile tekrar görüşebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.