E-Nabiz

Surgam Reçetesiz Satılır mı

05.12.2022
Surgam Reçetesiz Satılır mı

Bu ilaç ağrı kesici görevini görmektedir. Toplamda bir ambalaj içerisinden 20 adet çıkmaktadır. Farklı formları da olan Surgam, ameliyat sonrasında da verilebilmekte. Ameliyat sonrası oluşabilecek olan ağrıları ortadan kaldırmak için üretilmiş olan Surgam, kas ve iskelet sisteminizdeki ağrıları en aza indirmek için kullanılabilecektir. Ayrıca kireçlenme gibi şikayetlerde de hastalara verilen ilaç özelliği göstermekte.

Surgam reçetesiz satılır mı sorusu merak ediliyor. Reçetesiz satılamayan bir ilaç olan Surgam’ın doktor kontrolünde kullanılması önerilir. Surgam reçeteli mi? Bu ilaç reçetelidir. Reçetenizle beraber eczananizden ilacınızı alabilirsiniz. Reçeteli olmasının sebebi de ilacın oldukça güçlü olmasıdır. Karaciğer ve böbreklerinizde ciddi yetersizlik varsa da doktorunuz tarafından kullanmanız önerilmeyecektir.

Surgam Reçetesiz Alınır mı

Bu ilaç sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanılması önerilen bir ilaçtır. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe kullanma talimatına uymanız önerilir. Ayrıca çocuklar için de uygun değildir. Surgam reçetesiz alınır mı? İlaç reçetesiz alınamayan bir ilaçtır.

Ricus reçetesiz satılır mı

Surgam eczaneden alınır mı sorusuna da evet cevabını verebiliriz. İlacı eczanenizden temin edebileceksiniz. İlacın farklı yan etkilere sahip olduğunu da belirtmeliyiz. Çok yaygın olarak karnın üst bölümünde bir ağrı duyabilirsiniz. Yaygın olarak ise baş ağrısı, nefes darlığı, bulantı, kusma, ishal ve kabızlık gibi şikayetler görülebilmektedir. İlacın yan etkilerini çok fazla hissediyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.