E-Nabiz

Enfluvir Reçetesiz Satılır mı

22.10.2022
Enfluvir Reçetesiz Satılır mı

Enfluvir reçetesiz alınır mı ya da enfluvir reçetesiz satılır mı hususunda merak ettikleriniz olabilir. Bu içeriğimizde Enfluvir ilacını tanıtıyoruz. Reçete işlemlerini ya da ilacın ne işe yaradığını kolaylıkla bulabilirsiniz. Enfluvir reçetesiz alınabilmektedir. Daha fazla ilaç bilgisi için sitemizi takip etmeyi ve güvenilir şekilde bilgilerimizden yararlanmayı unutmayın.

Enfluvir etkin maddesi Oseltamivir olan soğuk algınlığı ilacıdır. İlaç piyasasında sert kapsül ve şurup formunda bulunmaktadır. Nöraminidaz inhibitör ilaç grubuna dahil ilaç girip virüslerinin tahribatının tedavisini sağlamaktadır. Vücudun içine yayılmasını engelleyerek hastanın kısa sürede iyileşmesiniz sağlamaktadır.

Enfluvir Reçetesiz Alınır mı

Enfluvir SGK karşılıyor mu diye merak ediyorsanız bu ilaç SGK tarafından karşılanabilmektedir. Enfluvir reçeteli mi? Hem reçeteli olarak temin edebilme hem de reçetesiz şekilde eczanelerden satın alma imkanınız vardır.

Expigment krem reçetesiz satılır mı

Enfluvir şurup içerisinde kolay kullanım için ölçülü doz şırıngası bulunmaktadır. Enfluvir şurup oral toz olarak satılmaktadır. İlaç kutusun içinde yer alan ölçü kabından 52 ml su ilave etmelisiniz. Şurup şişesini çalkalayarak kullanıma hazır hale getirmelisiniz. Şurup formu çocuklara ve sert kapsül yutmakta zorlanan yetişkinlere verilmektedir. Prematüre doğan ve 2 yaşından küçük bebeklere şurup kullanımı sakıncalıdır. Enfluvir sert kapsül formu ise yetişkin hastaların tedavisinde kullanılır. Bir gün içinde ilgili ilacı sabah, akşam iki kere kullanmalısınız. Aç veya tok karnına kullanabilirsiniz. Bazı hastalarda mide bulantısını azaltmak amacıyla diğer yiyeceklerle birlikte alınması önerilmektedir.

Enfluvir reçetesiz alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.