E-Nabiz

E nabız app english

10.12.2021
E nabız app english

Teknolojideki gelişmeler ve bilgiye erişim kolaylığı bütün sektörleri olduğu gibi sağlık sektörünün de olumlu yönde gelişmesini sağlamıştır.

E nabız app english nedir?

Sağlık sektörü, dünya ile aynı ölçekte olan sağlık alanındaki uygulamalar ile bilgi paylaşımını asgariden azamiye çıkarmayı hedeflemiştir. Bu uygulamalardan birisi Türkiye’deki E-Nabız english uygulamasıdır. E-Nabız; yani elektronik nabız kişiye ve sağlık çalışanlarına ilgili hastalıkların geçmişini sunan ve hastalıkların tedavi sürecinde sağlık hizmetlerinden azami ölçüde ve kolay bir şekilde yararlanılmasını sağlayan teknolojik yazılıma sahip olan bir uygulamadır.

E-Nabız App ile Sağlık Uygulamalarına Erişim

Google Play Store’dan indirilerek veya E-Devlet’ten girişi yapılarak kullanılabilen E-Nabız App, T.C. Sağlık Bakanlığının bir uygulamasıdır. Bu uygulama sağlık hizmetlerinden yararlanan kesim ile sağlık hizmetlerini yerine getiren çalışanlarını bir platformda buluşturmuş olup hastalıkların geçmişinde her türlü dokümanın kayıt altına alınmasını sağlamıştır. Bu dokümanlar; hastalık tahlilleri, kullanılan ilaçlar, radyolojik görüntüleme sonuçları, muayene ve reçeteleme ile ilgili bilgilerdir.

Pandemi Döneminde E-Nabız App’in Kullanımı

E- Nabız App, yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde; hastaların sağlık raporu alma durumunda, Covid testi pozitif olan hastaların filyasyon ekiplerine erişiminde ve hastalığın bulaş riskini en aza indirme çalışmalarında hastaya ve sağlık çalışanlarına pek çok kolaylık sağlamaktadır. MHRS ile uyumlu olan E-Nabız App‘ten hastane randevusu ile aşı randevusu alınabilmektedir. Bu sayede uygun zamanda alınan randevular ile hastane önlerinde bekleme sorunu aşılmış olup, tahlil, tetkik ve test sonuçlarına da internet ortamında erişilebilmektedir.

Ayrıca, E-Nabız App çalışan kişilerin pandemi döneminde idari izinli sayılabilmeleri için gerekli bilgilerin paylaşıldığı bir uygulama olması açısından oldukça fazla kullanılmıştır.

E-Nabız App Uygulaması Neleri Kapsar?

E-Nabız App, uygulamayı kullanan kişilerin geçmiş veya tedavi sürecindeki hastalıklarının geniş ölçüde her türlü bilgisinin (ilaç, tahlil, radyoloji tetkik, rapor, muayene ve reçete) sunulmasının yanı sıra kişinin alerji durumu, kan grubu gibi kişisel bilgilerinin de yer aldığı bir uygulamadır. Bunlara ek olarak akıllı asistan sekmesi ile kişilere kullanım kolaylığı ve rehberlik sağlamaktadır.

Neden E-Nabız

E-Nabız App sağlık sektörü ile ilgili bir uygulamadır. Çeşitli sağlık kuruluşlarının verdiği hizmetin muhatabı olan kişilerin hizmete daha rahat ve etkin bir şekilde ulaşabilmesi için E-Nabız uygulaması bir köprü konumundadır. E-Nabız sayesinde doktorlar muayene edecekleri hastanın hastalık geçmişine daha kolay erişim sağlamakta olup bu da tedavi sürecinde olumlu bir etki oluşturmaktadır. E-Nabız gerekli belgelere bir sağlık kuruluşuna gitmeden internet ortamında erişilebilmesi açısından önemli bir uygulamadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.