E-Nabiz

E nabız ingilizce nasıl Türkçeye çevrilir

15.02.2022
E nabız ingilizce nasıl Türkçeye çevrilir

E nabız ingilizce nasıl Türkçeye çevrilir, e-nabız ingilizce çıkıyor, e-nabız nasıl türkçeye çevrilir, e-devlet neden ingilizce oldu ve e-nabız dil değiştirme nasıl yapılır gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. E- nabız T.C Sağlık bakanlığının 1 Ocak 2015 tarihinde dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından Türk Telekom işbirliği ile hazırladığı hasta bilgi kayıt sistemidir. Bu sistem sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşların aldığı hizmetleri ayrıntılı bir şekilde depolar ve gerektiğinde kullanıcısına bu bilgileri sunar. Uygulamayı kullanan vatandaşlar geriye dönük hangi tarihte hangi hastaneye gittikleri, hangi doktora muayene olduklarını, hastalık teşhisini ve tedavilerini kullanılması içen verilen ilaçlara kadar bilgi edinme imkânına sahip oldular. Ayrıca uygulamayı kullanarak organ bağışında bulunmak da mümkündür. Bu uygulamayı kullanarak ileri dönük istenilen hastane ve doktordan randevu alına bilinir. Her yönüyle kullanıcı konforunu sağlayan bir uygulamadır.

E-nabız uygulaması her kullanıcıya hitap edebilmesi için İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki ayrı dil desteği sağlanmıştır. Ayrıca yapılan bu dil değişikliği ile Türkçe bilmeyen hekimlerle veri paylaşımı sırasında çıkabilecek problemleri ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. Peki, E-nabız uygulamasını İngilizceden Türkçeye nasıl çevirebiliriz cevabı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

E nabız ingilizce nasıl Türkçeye çevrilir

  • E-nabız uygulamasını açtıktan sonra sisteme TC. Numarası ve şifresi ile giriş yapılır.
  • Ana ekran üzerinde sağ üst köşede dünya şekline benzer ikona tıklanır.
  • Türkçe seçeneğinin üstüne basılır. Tüm bu basamaklar doğru bir şekilde yapıldıktan sonra sistem otomatik açık olan profilden çıkış yapabilir bu doğaldır tekrar giriş yaparak dilin Türkçeye döndüğünü teyit edebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.